Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Hasiči ze Lhotky zhodnotili uplynulý rok

Hasiči ze Lhotky zhodnotili uplynulý rok

Hasiči ze Lhotky zhodnotili uplynulý rok. (06.01.2010)

V sobotu 12. prosince roku 2009 se v prostorách místní hasičské zbrojnice konala Výroční valná hromada Sboru dobrovolných hasičů ze Lhotky. Hlavním programem bylo zhodnocení celoročního působení sboru, zejména pak soutěžních družstev.

Jednotlivé body schůze přednesli velitel sboru Ondřej Pečínka a starosta sboru Jaroslav Kubala. Ke dni konání valné hromady měli hasiči 56 členů. Z toho 37 mužů a 19 žen. Na počátku roku 2009 se vedení ujal nový velitel, ženské družstvo se letos poprvé účastnilo Beskydské ligy. Hasičky soutěžily v sestavě: Simona Pečínková (pravá proudařka), Nikol Slaninová (levá proudařka), Vendula Tichavská (rozdělovačka), Lucie Kožuchová (bečkařka),

Natálie Hetmerová (strojařka), Anna Kociánová (spojařka savic), Zuzana Vyvialová (košařka) a Andrea Maršálková (náhradnice). V rámci Beskydské ligy hasičských pohárových soutěží se lhotečtí muži umístili na sedmém místě. Ženy předvedly, že si účast v této soutěži rozhodně zaslouží, umístily se v konkurenci dalších sedmi ženských týmů na čtvrtém místě.

Během roku pořádali hasiči také několik kulturních akcí, mezi nejúspěšnější patřil Hasičský bál, který proběhl v únoru loňského roku. Družstvo nezapomnělo ani na brigádnickou činnost, mimo jiné zajišťovali dozor na parkovišti při koncertu zpěváka Jarka Nohavici, nebo pomáhali se zavlažováním nově vzniklého hřiště na sportovišti Kuřín.

Velitel i starosta hodnotili práci SDH Lhotka pozitivně. Velitel však měl jisté výhrady. „Mužům letos štěstí nepřálo, pokud však budou k tréninku přistupovat způsobem, jaký během roku předváděli, ani příští sezonu nebudou úspěšnější,“ nechal se slyšet Pečínka. Podobně mluvil také bývalý velitel Zdeněk Žídek, který pochválil práci svého následovníka, zároveň však vyzval některé členy soutěžní jednotky k lepším výkonům a větší morálce. Za vzor jim uvedl družstvo žen, na jehož výkonu bylo vidět, že nezahálelo. „ Ženám, i přes počáteční nezdary, přinesl poctivý trénink ovoce v podobě čtyř výher, tří stříbrných a tří bronzových umístění,“ dodal velitel družstva.

Do nového roku přejeme našim hasičům mnoho úspěchů, stále lepší výsledky v soutěžích a, stejně jako letos, žádné výjezdy k požárům. Podobně i vám všem přeje Sbor dobrovolných hasičů ze Lhotky  do nového roku hodně zdraví, štěstí, rodinné pohody a osobních úspěchů.

Martina Gojová