Nacházíte se zde: Úvod > Místo pro vaše dotazy

Místo pro vaše dotazy

Přidat dotaz či komentář

  • Zde můžete zanechat vaše dotazy ,příspěvky a náměty.

  • Odkaz "Vaše dotazy" není určený pro oficiální stížnosti, petice, soukromé komunikace mezi občany apod.

  • Nevhodné, urážlivé a anonymní příspěvky budou odstraněny.

strana 1 | 2 | 3

anonym (17.04.2018)

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat. Pes pana Slípka (z hospody, nevzpomenu si na jméno), snad dennodenně obchází Lhotku. Jelikož to není nějaké malé plemeno, a z psa máme velký strach, že může někomu ublížit. Jak v takovém případě postupovat, protože to není jen občas, ale opravdu každou chvíli? Někdo sice řekne, že takový pes nikomu taky neublíží, ale nevěřím tomu ani trochu, člověk se špatně otočí a může být vážně zranění, ne-li mrtvý.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (24.04.2018)

Dobrý den, majitel psa byl na tuto skutečnost upozorněn a slíbil, že se to opakovat nebude. Uvidíme....

Balogová (18.03.2018)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda bude možno se k zápisu do mateřské školy objednat na určitou hodinu, jak to bylo v minulých letech. Manžel se chce zúčastnit také zápisu, tak ať si nemusí brát celodenní dovolenou.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (18.03.2018)

Dobrý den, tuto informaci si musíte zjistit u paní ředitelky v Mateřské škole.
Kontakt tel: 558 686 422, e-mail: ms.lhotka@tiscali.cz

Stanislav Trunečka (18.01.2018)

Dobrý den, chci se zeptat na novou tarifní zónu 470. Bude možné na roční jízdné za 1Kč na kartě ODISka cestovat na linkách 342, 347, 360 i do Frýdlantu a Frýdku-Místku?

Děkuji

Odpovídá: Zdeněk Kubala (18.01.2018)

Ano, tarifní zóna 470 bude platit na celé linky 342,347 a 360 v úseku Frýdek - Místek, Palkovice, Metylovice a Lhotka

. (26.09.2017)

Dobrý den, v posledním příspěvku píšete, že oprava komunikace před OÚ by měla začít v srpnu. zatím tedy nezačala. Je v plánu ještě tento rok.

Děkuji za odpověď

Odpovídá: Zdeněk Kubala (26.09.2017)

Oprava místní komunikace kolem obecního úřadu proběhne ještě v letošním roce. Stavba je firmě, která bude provádět realizaci předána. Bohužel se zdržely stavební přípravy, jako je vyjádření síťařů a dotčených orgánů před zahájením stavby, zaměření inženýrských sítí, geodetické zaměření hranic stavby, rozhodnutí magistrátu o dopravním značení a pod., bez kterých nelze začít stavební práce. Tyto stavební práce by měly začít v příštím týdnu. Po dobu stavby bude komunikace průjezdná vždy v jednom pruhu. Během frézování a pokládky nového povrchu bude úplná uzávěra komunikace o které budou občané včas informování.

. (06.08.2017)

Dobrý den, kdy máte v plánu opravovat komunikaci před obecním úřadem a kolem. Děkuji za odpověď

Odpovídá: Zdeněk Kubala (11.08.2017)

Oprava místní komunikace kolem obecního úřadu by měla začít v druhé polovině srpna.

Śtěpánková (20.06.2017)

Dobrý den,

neuvažovali jste o tom, že by jste v obci zřídili i nějaké dětské hřiště (vím, že u školky takové je, ale to není přístupné pořád). Myslím tím, že by se tam mohlo chodit kdykoliv a děti se tam scházely apod.

Děkuji za odpověď

Odpovídá: Zdeněk Kubala (11.08.2017)

Nové dětské hřiště bychom rádi vybudovali, bohužel v současné době nemáme pro výstavbu vhodný obecní pozemek. Dětské hřiště u mateřské školy je přístupné mimo provoz MŠ a případných stavebních prací kolem budovy kdykoliv.

autor (28.05.2017)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaký je prázdninový provoz školky u Vás v obci, Děkuj za odpověď

Odpovídá: účetní (29.05.2017)

Mateřská škola Lhotka bude letos v době letních prázdnin uzavřena po celé dva měsíce

mhd (21.04.2017)

Děkuji za odpověď a prosím ta roční jízdenka, to bude platit pro každého a každý autobus co bude jezdit do lhotky a má zřízenou kartu na MHD "zdarma", kde se platí 1Kč ročně.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (12.05.2017)

Tuto roční jízdenku bude možno zakoupit ke kartě Odis a bude platit pouze na příměstské linky, které zajíždějí do Lhotky. MHD "zdarma" do Lhotky zajíždět nebude. Všechny aktuální a potřebné informace se včas dovíte na obecních stránkách.

mhd (21.04.2017)

Dobrý den pane starosto, v minulé odpovědi se zmiňujete, že přibydou nové linky. V jízdním řádu od 2.6.2017, který se nachází na stránkách ČSAD žádné nové spoje uvedené nejsou. V jakém časovém horizontu budou tyto spoje jezdit prosím?

Odpovídá: Zdeněk Kubala (21.04.2017)

Dobrý den, abych upřesnil odpověď. Nebude se jednat o úplně nové linky, ale budou použité a upravené a optimalizované stávající linky č. 360,342 a 347 pro které byl vypracovaný nový jízdní řád tak, aby bylo využito návaznosti spojů k přestupům v zastávce Metylovice Vrchovina, čímž několik spojů přibylo a samozřejmě aby navazovaly na současné oběhy dopravce. Tyto optimalizované linky byly schválené v minulém týdnu, prozatím nejsou zavedené v sytému ČSAD. Tyto spoje by měly jezdit od června letošního roku. Včera jsem obdržel zprávu z krajského úřadu, že z důvodu nutných úprav v odbavovacích zařízeních dopravců a z důvodu úprav v tarifních zónách ve Frýdku Místku a v přilehlých obcích bylo stanoveno, že tzv. roční jízdenku za 1 Kč je možné zavést až k prosincovým změnám 2017.

mhd (14.04.2017)

Dobrý den, uz nějak prosím pokročilo jednání ohledně MHD zdarma?
Děkuji

Odpovídá: Zdeněk Kubala (18.04.2017)

Dobrý den, jednání ohledně dopravy zdarma stále pokračují. Bohužel s prodloužením MHD FM do Lhotky to nedopadlo podle očekávání. Nicméně po jednání s náměstkem hejtmana Ing. Jakubem Unuckou jsme se dohodli na řešení v rámci příměstské autobusové dopravy. V minulém týdnu byly odsouhlasené nové jízdní řády tří nových linek, které zajistí obslužnost obcí Lhotka a Metylovice směrem do Frýdku – Místku, Frýdlantu n. O a Kozlovic. Podle těchto jízdních řádu by mohly nové linky jezdit již od června letošního roku. Druhým krokem je jednání o tarifu, kterým by se zajistily pro uživatele těchto linek na území obcí Lhotky, Metylovic a Palkovic s přesahem do Kozlovic, Frýdlantu a Frýdku - Místku dlouhodobé roční jízdenky ODIS v ceně 1,- Kč,. O zavedení tohoto tarifu budeme občany včas informovat.


| | Nahoru  ↑