Nacházíte se zde: Úvod > Místo pro vaše dotazy

Místo pro vaše dotazy

Přidat dotaz či komentář

  • Zde můžete zanechat vaše dotazy ,příspěvky a náměty.

  • Odkaz "Vaše dotazy" není určený pro oficiální stížnosti, petice, soukromé komunikace mezi občany apod.

  • Nevhodné, urážlivé a anonymní příspěvky budou odstraněny.

strana 1 | 2 | 3 | 4

Lhoťan (15.10.2018)

Dobrý večer,

nemyslím si, že by na tom, že to jsou anonymní příspěvky bylo něco špatného, zvlášť když tady nikdo nikoho neuráží! Každý má právo na názor, i když je anonymní. Ať si to dotyčný přebere sám, jestli není lepší v klidu užívat důchodu a nechat už vedení obce mladším a perspektivnějším.

15:10:2018 (15.10.2018)

To je dobrý nápad, ale myslím že nereálný, protože spoustě lidí, to takhle vyhovuje, nemusí nic shánět a ještě si naporučí na které místo chtějí a je to.
Klidně bych to nechal, jak to je! Stačilo by jen, aby Ti kteří mají méně hlasů, přenechali místo těm, kteří mají hlasů víc a byl by klid. Pokud má dotyčný charakter, tak se k tomu postaví jak by měl a pokud nemá, tak se příště nechá napsat na 1. místo a zase to nějak dopadne.

Uvidíme :-)

volič (15.10.2018)

Dobrý den,myslím si že pan starosta nemá pravdu s tím že systém voleb je daný. Kdyby kandidáti nekandidovali za sdružení, ale každý sám za sebe, bylo by o zvolených kandidátech spravedlivě rozhodnuto. To by ovšem museli všichni samostatní kandidáti sehnat 50 podpisů na svoji kandidátku.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (15.10.2018)

Dobrý den,
bohužel jsem se nechtěl této anonymní diskuze účastnit, ale musím ještě odpovědět na váš příspěvek. V odpovědi na první vzkaz jsem psal, že jsme kandidovali jako sdružení, což je plně v souladu se zákonem o volbách. Takto jsme se společně dohodli a stejně tak jsme se dohodli na pořadí kandidátů. Proto bych rád uvedl na pravou míru, že moje informace o postupu sčítání hlasů dle zákona je pravdivá.
Samozřejmě, že je tady možnost kandidovat samostatně, kdy si jednotlivý kandidát splňující podmínky pro kandidování ve volbách do zastupitelstva obce posbírá na petici 25 podpisů(platí pro Lhotku) podporujících občanů a zaregistruje se na Magistrátu města F-M. Veškerý postup určuje opět zákon o volbách. Tuto možnost mělo v obci více než 300 občanů. Bohužel byl ve Lhotce problém složit jednu kandidátku a v založení sdružení byla jediná jistota, že ve Lhotce bude, předpokládám fungující zastupitelstvo a nemuselo by se čekat na doplňkové volby. Proto bych chtěl všem kandidujícím za Sdružení nezávislých kandidátů poděkovat.
Kandidát, o kterém se zde anonymně diskutuje, je momentálně v zahraničí. Na jeho reakci si musíte počkat do příštího týdne, ale nepředpokládám, že se bude zde k anonymním příspěvkům nějak veřejně vyjadřovat. Ale rozhodnutí je něm. Myslím, že není nic jednoduššího a zároveň slušného, než při vkládání příspěvku vepsat do kolonky Autor: své jméno, aby věděl, komu má odpovědět.

Rajnochová (14.10.2018)

Dobrý den, našel se malý cca 3měsiční mourovaný kocourek pokut se někomu ztratil najde jej ve Lhotce čp.42 a pokut se majitel/ka neukáže odvážím jej do nejbližšího útulku pro zvířata...

13,10,2018 (13.10.2018)

Asi nečte, protože jinak by se za Lhotky odstěhoval nebo nemá charakter aby odstoupil!!!!!!!!

13.10.2018 (13.10.2018)

Já bych to ani volbami nenazýval, je to jak za režimu, u kterého jsme byli všichni rádi, že skončil. Tam jsme taky volili, ale vlastně nevolili! Asi by si měl ten ,koho se to týká ,tyto příspěvky přečíst, místo toho aby chodil po Lhotce a tvářil se jak vítěz voleb.

Nevolič (10.10.2018)

Vykřičet si místo na kandidátce a ještě nebýt zvolen,ale dosazen tak to je "super úspěch". Nemá cenu se tím zabývat volby jsou za námi, dopadly tak jak dopadly, ale aspoň je vidět že spoustě lidem vadí, jak byli někteří zvoleni!

Jarda (09.10.2018)

Je to přesně tak.
Taky nechápu, jak se někdo může ohrazovat zvolením, když vlastně lidmi vůbec zvolený nebyl, ale zvolen byl jen špatným volebním zákonem.
Hold každý je jiný a bere zvolení jinak.

Třeba se systém voleb někdy změní!

9.10.2018 (09.10.2018)

Zdravím,

je vidět, že se systémem voleb není spokojeno více lidí a nedivím se. Právě proto, že jsme malá obec, tak bychom si rádi zvolili koho chceme sami a přímo! Ale jak píše pan starosta je to dáno zákonem. Myslím, že být na kandidátce do 7 místa, už je tak dost velká výhoda, která by měla stačit ke zvolení, pokud lidé kandidáta chtějí.
Tak máme 2 možnosti, buď k volbám nechodit nebo spoléhat na chrakter lidí, kterých se to týká.

Volička (08.10.2018)

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli nejde volby do zastupitelstva upravit, aby byli v zastupitelstvu lidi, které jsme si zvolili? Proč musí být nějaké úpravy? Přece kdo má víc hlasů tak vyhrává. Možná by se měl pan Pasek zamyslet a odstoupit, tím by přenechal místo tomu kdo měl víc hlasů než on a to ještě nebyl zvýhodněn. Nebo je to takové koryto, že se jej musí držet i když nebyl zvolen?

Děkuji

Odpovídá: Zdeněk Kubala (09.10.2018)

Dobrý den,
postup při volbách do zastupitelstev obcí nám určuje zákon 491/2001Sb. o volbách do zastupitelstev obcí, takže si jej svévolně upravit nemůžeme. Postup při sčítání hlasů určuje §45, odst. 4. Jsme si vědomi, že tento způsob výpočtu postupujících kandidátů zvláště pro tak malé obce jako Lhotka, kdy se s námahou sestaví i jedná kandidátka je „nešťastný“, ale zákon musíme dodržovat. To jestli by měl někdo odstoupit, aby přenechal místo dalšímu je na zvážení každého z nich. Předpokládám, že všichni kandidáti šli do voleb s tím, aby byli pro obec prospěšní. Kandidáti sdružení, kteří nedosáhli potřebný počet hlasů pro získání mandátu zastupitele, většinou aktivně spolupracuji ve finančním nebo kontrolním výboru obce, případně jednotlivých komisích.

Nepředpokládám, že práce v obecním zastupitelstvu je takové „koryto, zvláště v tak malé obci jako je Lhotka, kdy většinou ztratíte velkou část svého soukromí, což Vám jistě potvrdí většina bývalých zastupitelů z minulých volebních období.

Odkaz na informace o výpočtu mandátů: https://volby.cz/cz/pokyny_okrsky.htm


| | Nahoru  ↑