Nacházíte se zde: Úvod > Místo pro vaše dotazy

Místo pro vaše dotazy

Přidat dotaz či komentář

  • Zde můžete zanechat vaše dotazy ,příspěvky a náměty.

  • Odkaz "Vaše dotazy" není určený pro oficiální stížnosti, petice, soukromé komunikace mezi občany apod.

  • Nevhodné, urážlivé a anonymní příspěvky budou odstraněny.

strana 1 | 2 | 3

Dotaz (29.10.2018)

Dobrý den,

chci se zeptat, všimla jsem si, že pořádáte Mikuláškou nadílku. Je tato akce jen pro děti z obce, nebo se můžou přijít podívat i děti, které mají trvalý pobyt mimo obec?
Děkuji za odpověď

Odpovídá: Romana Kochaňová (29.10.2018)

Samozřejmě mohou přijít i děti, které nemají trvalý pobyt v naší obci.

Jarda (26.10.2018)

Vážený pane starosto, vážené zastupitelstvo.
Rádi vzpomínáme a musíme vás pochválit za zorganizovaní přednášky pana Konkolského. Moc se nám líbila. Je to úžasný a obdivuhodný člověk.Jenom nás zarazilo, že se v obecní hospodě kouřilo. Není to porušení tolik diskutovaného zákona? Vám to nevadí? To je škoda. Alespoň v ten večer si to mohli kuřáci odpustit.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (30.10.2018)

Dobrý den,
jsem rád, že se vám přednáška pana Konkolského líbila. Je to převážně zásluha paní Lucky Krpcové s manželem, kteří tuto přednášku pro nás zorganizovali.
Co se týká kouření v obecní hospodě, to je bohužel na zodpovědnosti nájemce tohoto zařízení, který má řádnou nájemní smlouvu a plně za jeho provoz zodpovídá.
Samozřejmě, že mi jako nekuřákovi to vadí.

Stanislav Trunečka (18.01.2018)

Dobrý den, chci se zeptat na novou tarifní zónu 470. Bude možné na roční jízdné za 1Kč na kartě ODISka cestovat na linkách 342, 347, 360 i do Frýdlantu a Frýdku-Místku?

Děkuji

Odpovídá: Zdeněk Kubala (18.01.2018)

Ano, tarifní zóna 470 bude platit na celé linky 342,347 a 360 v úseku Frýdek - Místek, Palkovice, Metylovice a Lhotka

Śtěpánková (20.06.2017)

Dobrý den,

neuvažovali jste o tom, že by jste v obci zřídili i nějaké dětské hřiště (vím, že u školky takové je, ale to není přístupné pořád). Myslím tím, že by se tam mohlo chodit kdykoliv a děti se tam scházely apod.

Děkuji za odpověď

Odpovídá: Zdeněk Kubala (11.08.2017)

Nové dětské hřiště bychom rádi vybudovali, bohužel v současné době nemáme pro výstavbu vhodný obecní pozemek. Dětské hřiště u mateřské školy je přístupné mimo provoz MŠ a případných stavebních prací kolem budovy kdykoliv.

mhd (21.04.2017)

Děkuji za odpověď a prosím ta roční jízdenka, to bude platit pro každého a každý autobus co bude jezdit do lhotky a má zřízenou kartu na MHD "zdarma", kde se platí 1Kč ročně.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (12.05.2017)

Tuto roční jízdenku bude možno zakoupit ke kartě Odis a bude platit pouze na příměstské linky, které zajíždějí do Lhotky. MHD "zdarma" do Lhotky zajíždět nebude. Všechny aktuální a potřebné informace se včas dovíte na obecních stránkách.

mhd (21.04.2017)

Dobrý den pane starosto, v minulé odpovědi se zmiňujete, že přibydou nové linky. V jízdním řádu od 2.6.2017, který se nachází na stránkách ČSAD žádné nové spoje uvedené nejsou. V jakém časovém horizontu budou tyto spoje jezdit prosím?

Odpovídá: Zdeněk Kubala (21.04.2017)

Dobrý den, abych upřesnil odpověď. Nebude se jednat o úplně nové linky, ale budou použité a upravené a optimalizované stávající linky č. 360,342 a 347 pro které byl vypracovaný nový jízdní řád tak, aby bylo využito návaznosti spojů k přestupům v zastávce Metylovice Vrchovina, čímž několik spojů přibylo a samozřejmě aby navazovaly na současné oběhy dopravce. Tyto optimalizované linky byly schválené v minulém týdnu, prozatím nejsou zavedené v sytému ČSAD. Tyto spoje by měly jezdit od června letošního roku. Včera jsem obdržel zprávu z krajského úřadu, že z důvodu nutných úprav v odbavovacích zařízeních dopravců a z důvodu úprav v tarifních zónách ve Frýdku Místku a v přilehlých obcích bylo stanoveno, že tzv. roční jízdenku za 1 Kč je možné zavést až k prosincovým změnám 2017.

mhd (14.04.2017)

Dobrý den, uz nějak prosím pokročilo jednání ohledně MHD zdarma?
Děkuji

Odpovídá: Zdeněk Kubala (18.04.2017)

Dobrý den, jednání ohledně dopravy zdarma stále pokračují. Bohužel s prodloužením MHD FM do Lhotky to nedopadlo podle očekávání. Nicméně po jednání s náměstkem hejtmana Ing. Jakubem Unuckou jsme se dohodli na řešení v rámci příměstské autobusové dopravy. V minulém týdnu byly odsouhlasené nové jízdní řády tří nových linek, které zajistí obslužnost obcí Lhotka a Metylovice směrem do Frýdku – Místku, Frýdlantu n. O a Kozlovic. Podle těchto jízdních řádu by mohly nové linky jezdit již od června letošního roku. Druhým krokem je jednání o tarifu, kterým by se zajistily pro uživatele těchto linek na území obcí Lhotky, Metylovic a Palkovic s přesahem do Kozlovic, Frýdlantu a Frýdku - Místku dlouhodobé roční jízdenky ODIS v ceně 1,- Kč,. O zavedení tohoto tarifu budeme občany včas informovat.

dotaz (14.02.2017)

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, zda poskytujete občanům i tuto možnost zažádat o dotace na ČOV, žádost musí podávat obce.

http://www.penize.cz/bydleni/317207-dotace-na-domovni-cistirny-odpadnich-vod-kdo-muze-zadat-a-kolik-dostane

Děkuji

Odpovídá: Zdeněk Kubala (03.03.2017)

Dobrý den, možnosti podání žádosti o poskytnutí podpory z NPŽP na domovní čistírny odpadních vod jsme se zabývali. Konzultovali jsme tuto možnost i s odbornou firmou, která se touto problematikou zabývá. Vzhledem k omezené možnosti realizace ČOV s vypouštěním odpadních vod do vod podzemních (což by se týkalo většiny ČOV) z důvodu nevyhovujících hydrogeologických podmínek v obci v současné době o podání žádosti neuvažujeme. Pokud máte zájem získat více informací o tomto programu, můžete se zastavit na úřad, kde bychom vám situaci více objasnili.

David Rajtoš (30.01.2017)

Dobrý den, máte v obci nějaké omezení týkající se pyrotechniky? Chtěl bych na oslavě narozenin mého známého vypustit ohňostroj (nic velkého, jen 20 sekund). Jedná se o kategorii F2, tedy přístupnou veřejnosti. Děkuji.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (01.02.2017)

Dobrý den. Žádnou vyhlášku, která omezuje používání pyrotechniky v obci vydanou nemáme. Obec ze zákona nemůže tuto činnost zakázat plošně na celém území. Pokud je ohňostroj po 22. hodině, tak dodržováni nočního klidu řeší příslušný zákon. Předpokládám, že průměrně inteligentní občan je schopný dodržovat i nepsaná pravidla občanského soužití a k tomu patří i bezdůvodné obtěžování ostatních občanů nadměrným hlukem. Nevím, jestli se jedná o oslavu známého, který bydlí ve Lhotce, čímž by jste mu u sousedu asi nepolepšili, nebo se oslava bude konat v některém z restauračních zařízení a tím určitě neprospějete provozovateli u jeho sousedů. Zakázat ohňostroj vám z pozice starosty nemůžu, ale určitě jsou ve stejné cenové relaci ohňostroje i hodnotnější dárky k narozeninám ze kterých by měl váš známy větší radost.

Prosinec (13.12.2016)

Dobrý den, jak to vypadá s dopravou MHD zdarma? Děkuji

Odpovídá: Zdeněk Kubala (14.12.2016)

Dobrý den,
jednáni o zavedení "dopravy zdarma" stále pokračuji. Bohužel situace ve vyjednávání se zkomplikovala krajskými volbami, kdy jednání muselo začít znovu od počátku a ještě dnes nevíme, zda tomu bude nové krajské zastupitelstvo nakloněno. Pokud bude vyjednávání úspěšné, určitě se to včas dovíte.


| | Nahoru  ↑