Nacházíte se zde: Úvod > Sochovy národopisné slavnosti Lhotka

Sochovy národopisné slavnosti

Na počest sběratele lidových písní a tanců v okolí hory Ondřejník, vlasteneckého kantora Vincence Sochy se koná ve Lhotce pod Ondřejníkem folklorní festival, který nese ve svém názvu jeho jméno. Koná se v překrásném prostředí areálu u školy, který se postupně rozrůstal z provizorního pódia přes prodejní stánky, vinárnu až do podoby, v jaké jej znáte z posledních ročníků.

Slavnosti bývají tradičně zahájeny v sobotu odpoledne shromážděním u pamětní desky V. Sochy na Obecním domě ve Lhotce. Následuje krojovaný průvod účinkujících do kulturního areálu obce, kde je připraven pestrý program folklorních souborů a muzik především z lašského regionu, ale také z folklorních oblastí vzdálenějších. Po skončení programu následuje lidová zábava za doprovodu cimbálových muzik až do rána bílého.

Pro návštěvníky bývá přichystána také spousta kulinářských lahůdek: domácí koláče a cukroví, zelňačka, myslivecký guláš, bramborové placky a další speciality.

Pořadatelé usilují o to, aby především připravili pro vás návštěvníky pestrý a zajímavý program lidových písní a tanců, aby vám představovali kromě těch „domácích" také nové soubory. Jde jim však i o to, aby pro vás vytvořili příjemné prostředí, ve kterém strávíte na konci prázdnin hezké chvíle nejenom s folklorem, ale také se svou rodinou nebo s přáteli.

Festival pořádá Klub žen Lhotka z.s. a Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice ve spolupráci s obcí Lhotka za finanční podpory Moravskoslezského kraje a dalších sponzorů. Od roku 2015 jsme členy Společnosti pro lidové tradice Jihomoravského kraje.

 

                       

XXII. Sochovy národopisné slavnosti - 20.8.2016

Další ročník Sochových národopisných slavností proběhne v sobotu 20. srpna 2016. Jaký program pro Vás organizátoři letos připravili si můžete přečíst v následující pozvánce. 

 

Program SNS 2016
Program SNS 2016

 

 

 

 

 

Fotogalerie:

Sochovy slavnosti 2016 - FOTO a FOTO a CRTV

 

Sochovy slavnosti 2015 - FOTO a CRTV a VIDEO

 

Sochovy slavnosti 2014 - FOTO  a VIDEO

 

Sochovy slavnosti 2013

 

Jak šel čas - průřez festivalem za 20 let jeho existence

 

Pozvánky ze všech ročníků

 

Najdete nás také na FACEBOOKU a na YOUTUBE

Kontakty:     email: sochovky@gmail.com    tel: 732 351 243

 

 

 

 

 

 

 

 


 


| | Nahoru  ↑