Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Ten vánoční čas 2018

fotogalerie (29.12.2018)

Ten vánoční čas 2018

Ten vánoční čas

To je název tradičního vánočního lhoteckého koncertu a také úvodní skladby, kterou cimbálová muzika Jana Pustky koncert začíná. Letos jsme se sešli v sále Obecního domu v pátek 7. prosince. Přivítala nás moderátorka Šárka Sobková, která koncert už po několikáté uvádí a do průvodního slova a svého projevu dokáže dodat poetiku a atmosféru vánoc spolu s drobným poučením o zvycích souvisejících se svátky. Prvními účinkujícími byly děti z MŠ s pásmem Zvířátka u jesliček, které potěšily svým výkonem nejen početné příbuzné, ale všechny návštěvníky koncertu. Po dětech se věk účinkujících překlopil do druhé meze. Nastoupili členové folklorního souboru Pilky a vzhledem k datu narození je třeba konstatovat, že seniorský věk mají snad už všichni. Pro koncert zvolili pásmo složené z vánočních písní. A přes ten vzpomínaný věk dokázali, že hlasy jim slouží ještě výborně. Po Pilkách se taktovky, v přeneseném smyslu slova i skutečně, chopil Jiří Tesarčík. Jím vedený soubor dětí Schola Rosnička přispěl dalším pásmem písní s vánoční tématikou. Následoval pěvecký sbor Cantamus, který vznikl nedávno a už se stává v regionu významným tělesem. Zpěvačky a zpěváci nabídli posluchačům pět písní s vánočním obsahem. Vystoupením Cantamusu se uzavřela část, která by se dala nazvat „z vlastních zdrojů“. Pro závěr organizátorka, předsedkyně kulturního výboru Eva Hudečková „sáhla“ do Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Pozvání přijaly sólistka souboru opereta/muzikál Soňa Jungová doprovázená na klavír Reginou Bednaříkovou z Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Své pásmo muzikálových melodií zakončila světoznámou skladbou Leonarda Cohena Hallelujah, čímž potěšila i dojala všechny posluchače. Byla to krásná tečka za povedeným koncertem. A tu úplně poslední jsme udělali příjemnou zábavou, povídáním a tancem při vínečku, a cimbálové muzice až do pozdních nočních hodin.