Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Anděl 2017 - tisková zpráva

Anděl 2017 - tisková zpráva

Kozlovičtí a lhotečtí muzikanti mají Anděla! (25.03.2018)

Kozlovičtí a lhotečtí muzikanti mají Anděla!

V úterý 20. března 2018 byly v pražském Fóru Karlín předány ceny České hudební akademie Anděl 2017 a mezi oceněnými bylo také album Beránci a vlci (Indies Scope 2017), na jehož realizaci se podíleli i muzikanti z Kozlovic a Lhotky.

Autorem a producentem alba je Marian Friedl z Kozlovic, který k realizaci přizval řadu muzikantů z několika žánrů a také frenštátskou kapelu RukyNaDudy, v níž figurují Jan Pustka a Lukáš Mrkva ze Lhotky, Vlastimil Bjaček z Frenštátu a Petr Domčík z Hukvald. Beránci a vlci jsou osobní Friedlovou vizi moravské world music v podobě 60minutové attaca suity vycházející z lidové hudby východní Moravy. Suita obsahuje původní lidové písně v osobitém aranžmá i Friedlovy skladby a tématicky se zabývá průzkumem hranic mezi protiklady. V nejbližším okolí budou Beránci a vlci ke slyšení 26. července na festivalu Jazz ve městě ve Frýdku-Místku, kde bude provedena i s právě natáčeným doprovodným filmem.

Přílohy

Pro zobrazení souborů ve formátu PDF je zapotřebí nainstalovat Acrobat Reader. Pokud jej nemáte, můžete si ho zdarma stáhnout na webové stránce Slunečnice.


| | Nahoru  ↑