Nacházíte se zde: Úvod > Místo pro vaše dotazy

Místo pro vaše dotazy

Přidat dotaz či komentář

  • Zde můžete zanechat vaše dotazy ,příspěvky a náměty.

  • Odkaz "Vaše dotazy" není určený pro oficiální stížnosti, petice, soukromé komunikace mezi občany apod.

  • Nevhodné, urážlivé a anonymní příspěvky budou odstraněny.

strana 1 | 2 | 3

David Rajtoš (30.01.2017)

Dobrý den, máte v obci nějaké omezení týkající se pyrotechniky? Chtěl bych na oslavě narozenin mého známého vypustit ohňostroj (nic velkého, jen 20 sekund). Jedná se o kategorii F2, tedy přístupnou veřejnosti. Děkuji.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (01.02.2017)

Dobrý den. Žádnou vyhlášku, která omezuje používání pyrotechniky v obci vydanou nemáme. Obec ze zákona nemůže tuto činnost zakázat plošně na celém území. Pokud je ohňostroj po 22. hodině, tak dodržováni nočního klidu řeší příslušný zákon. Předpokládám, že průměrně inteligentní občan je schopný dodržovat i nepsaná pravidla občanského soužití a k tomu patří i bezdůvodné obtěžování ostatních občanů nadměrným hlukem. Nevím, jestli se jedná o oslavu známého, který bydlí ve Lhotce, čímž by jste mu u sousedu asi nepolepšili, nebo se oslava bude konat v některém z restauračních zařízení a tím určitě neprospějete provozovateli u jeho sousedů. Zakázat ohňostroj vám z pozice starosty nemůžu, ale určitě jsou ve stejné cenové relaci ohňostroje i hodnotnější dárky k narozeninám ze kterých by měl váš známy větší radost.

Prosinec (13.12.2016)

Dobrý den, jak to vypadá s dopravou MHD zdarma? Děkuji

Odpovídá: Zdeněk Kubala (14.12.2016)

Dobrý den,
jednáni o zavedení "dopravy zdarma" stále pokračuji. Bohužel situace ve vyjednávání se zkomplikovala krajskými volbami, kdy jednání muselo začít znovu od počátku a ještě dnes nevíme, zda tomu bude nové krajské zastupitelstvo nakloněno. Pokud bude vyjednávání úspěšné, určitě se to včas dovíte.

Miroslav Šálek (10.12.2016)

Dobrý den,
prosím o informaci ohledně konání vánočního šachového turnaje. Propozice, startovné, místo, čas atd. Je třeba se přihlásit předem?

Odpovídá: Zdeněk Kubala (14.12.2016)

Dobrý den,
šachový turnaj se koná ve středu 28. 12. 2016 v sále Obecního domu ve Lhotce.
(vchod přes pohostinství Obecník)
Hrát se bude podle počtu účastníků.
Začátek turnaje v 9.30 hodin
Prezence v 8.30 – 9.00 hodin
Občerstvení a gulášek bude zajištěn
Startovné 50,- Kč u prezence (děti a mládež do 15-ti let zdarma)

Registrace u Čendy (Vladimír Slípek) – tel.: 737865371 do 25.12.2016
nebo emailem vlasek@aftermining.cz

lhotaci (06.12.2016)

Velké pozdravení do Lhotky pod Ondřejníkem.
Od sjezdu Lhot a Lehot uteklo téměř půl roku a nám skalním lhoťákům,chybí na Vašich stránkách info o sjezdu.
Ani nevíte jak se k Vám všichni těšíme,a věříme že i počasí bude výborné.Ale na počasí zas tak nezáleží,důležité je že se zase po roce všichni setkáme.
Alespoň nějaé info pusťte na Lopuch-Sjezd Lhot a Lehot.
Zdraví Vás Vašek z jestřábky.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (15.12.2016)

Dobrý den,
přípravy na 37. Sraz Lhot a Lehot, který se bude konat 7. - 9. července 2017 u nás ve Lhotce pod Ondřejníkem jsou v plném proudu. Průběžné informace budou v brzké době zveřejněné na naších obecních stránkách, webu srazu a fcb.
Jsme rádi, že se do "naší" Lhotky, kde budete vždycky vítáni těšíte a doufáme, že počasí si u nás už svou daň vybralo na minulém srazu v roce 2005 a příští rok v červenci si všichni užijeme jak sluníčka tak potěšení se společného setkání.

a (24.09.2016)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak v současné chvíli probíhá jednání o MHD zdarma, které by mělo být v obci Lhotka zavedeno. Je to již schválené nebo se čeká na vyjádření kraje?

Děkuji za odpověď

Odpovídá: Zdeněk Kubala (26.09.2016)

Dobrý den,
jednáni o zavedení "dopravy zdarma" pokračuji. Poslední schůzku na KÚ jsem společně se starostou Metylovic absolvoval 12. 9. . Jelikož se jedná zajištění dopravy ve dvou oblastech ( Frýdecko-Místecka a Frýdlantska), jsou vyjednávání složitější. Pro nás je prioritou, pokud to bude možné, zajistit dopravu zdarma na obou linkách, ve směru na Frýdek - Místek i na Frýdlant n. O..

Jana Kotalová (13.07.2016)

Zajímalo by mě,podle jakých kritérií se opravují místní komunikace.Komunikace směr vrba - p.Reková je v dezolátním stavu velmi dlouho.Cestu využívá 5 rodin,bydlíme tady již 15 let a nikdy žádná oprava neproběhla.Je nutné sepsat žádost?A počítá obec vůbec někdy s touto opravou?Dotaz je velmi aktuální vzhledem k informacím o opravách které nyní probíhají v naší blízkosti a u nás opět nic.Děkuji za odpověď a radu, jak být zařazeni do plánu oprav.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (13.07.2016)

Dobrý den, s paní Kotalovou jsem hovořil osobně.
Jen pro informaci: S opravou této části komunikace se v současné době nepočítalo z důvodu průjezdu těžké stavební techniky při výstavbě nových rodinných domů. V dlouhodobém plánu oprav počítáme s průběžnou opravou všech místních komunikaci v majetku obce Lhotka a samozřejmě i s touto části. Priority oprav jsou určovaný dle stavu komunikace, zajištění bezpečnosti na komunikaci, průjezdu hasičů, záchranky a automobilů zajišťující služby občanům. V neposlední řadě záleží na objemu financí, které můžeme každoročně do oprav investovat. Veškeré místní komunikace budou zařazené do pasportu místních komunikací, který zpracovává firma Digis spol. s.r.o. a je před dokončením. Tento pasport by měl mimo jiné obsahovat i data jako je stávající stav, předběžná cena a navržený způsob opravy jednotlivých komunikací, což nám usnadní určování pořadí těchto oprav.

Petr Rozbroj (22.03.2016)

Zdravím.Neoficiálně jsem zaslechl,že OÚ podniká kroky ohledně možnosti protažení MHD FM tak,že by mohl některý spoj zajíždět do Lhotky.Pokud je tomu tak - v jaké fázi je tato situace.Díky.Petr

Odpovídá: Zdeněk Kubala (25.03.2016)

Dobrý den.
Ano je tomu tak. Jednáme o možnosti zapojení autobusových linek zajíždějících do naší obce do systému MHD Frýdek - Místek. Bylo vypracované technické řešení možnosti zapojení. Nyní po předběžném souhlasu MM FM, společně s obci Metylovice jednáme s MSK, který v současné době dopravní obslužnost pro naše obce zajišťuje. Pokud toto jednání bude úspěšné, budou občané včas informování.

Josef Michalčík (15.03.2016)

Poděkování a projev úcty.
Z celého srdce děkuji Monice Žídkové, Romaně Kochaňové, Zdeňku Kubalovi, Josefu Urbišovi za záchranu mého života. 24.2.2016 ráno u mě došlo k zástavě srdce. Všichni 4 s manželkou Evou se rychle zorientovali a ujmuli se masáže srdce jako jeden tým až do příjezdu záchranářů.
Přeji všem radostný, smysluplný a zdravý život. Já osobně ho mám od 24.2.2016 jenom díky Vám, jinak bych tady již nebyl. Děkuji. Josef Michalčík

Zde je možnost mít novou aplikaci pro případ potřeby v mobilním telefonu: http://www.zachrankaapp.cz/

JANA MUCHOVÁ (03.03.2016)

Dobrý den, velice se omlouvám,že obtěžuji, ač nejsem občanem vačí obce, ale nenašla jsem nic, kde bych se mohla poradit. Předem vám děkuji za opověď. Jde o to ,že na našem pozemku bydlí člověk, kterému jsme dovolili, aby tam bydlel a on si pořídil psa, který mu utíká. Tento člověk je hlášen na obecním úřadě. Dnes mi přičel z obce dopis, kde je mi sděleno, že mě žádají o okamžitézajištění volně pobíhajícího psaz pozemku, které ho jste vlastníkem, a v nedávné době napadl pána s kočárkem.Za tohoto psa nejsou hrazeny poplatky.V případě, že ihned nesjednáte nápravu, bude věc předána k prošetřeníPČR. S pozdravem atd. Myslím si, že přece nemohou takkto přistupovat k této věci. Já nejsem vlastníkem psa a i když přece se ten pes s jeho majitelem zdržuje na našem pozemku, zodpovědnost jde tedy za majitelem, kterého obecní úřad zná. Jak je možné, že je vyhrožováno mě a nesjednají si na OÚ sami, obvzláštˇ , když majitel psa je přihlášen tam a je občanem obce. Moc vám věem děkuji za pochopení a odpověď. Děkuji Jana Muchová 3.3.2016

Odpovídá: Zdeněk Kubala (25.03.2016)

Dobrý den, nejdřív si je nutné ujasnit, kdo je držitel psa. Držba je v občanském zákoníku upravena v § 987 až §1010. Jestliže má majitel psa trvalý pobyt v obci a zároveň platí obci místní poplatek ze psů, dá se předpokládat, že držitelem je právě on. Pokud není splněná ani jedná s těchto podmínek, doporučuji tento problém ošetřit v nájemní smlouvě s nájemníkem(držitelem psa). Bez jakýchkoliv důkazů se může obec domnívat, že pes patří právě vám, jako majiteli nemovitosti.

Mirek (20.10.2015)

proč obec neřeší a to RÁZNĚ.volný pohyb psů, je tu snad na to vyhláška, nebo je to tak, že řeč se mluví a skutek utek......

Odpovídá: Zdeněk Kubala (29.10.2015)

Bohužel, volné pobíhání psů v obci je jedním z nešváru, za který je plně zodpovědný občan, majitel psa. Pokud je majitel psa, který volně pobíhá po veřejném prostranství znám, je upozorněn na nutnost dodržování příslušné vyhlášky. Porušování vyhlášky je přestupek, který řeší v přenesené působnosti. Magistrát města Frýdku-Místku, který má na starosti přestupkovou agendu naší obce. Pokud chcete podat stížnost na určitého majitele psa, prosím přijďte na obecní úřad s konkrétními údaji zejména, kdy a kde se přestupek stal, případně doručte písemnou stížnost s těmito údaji a my zahájíme příslušné řízení. Tj. postoupíme věc příslušnému orgánu, k zahájení přestupkového řízení, kterého budete samozřejmě účastníkem i vy. Pokud majitel volně pobíhajícího psa není znám, je jedinou možností zavolat odchytovou službu, která psa (pokud do jejich příjezdu neuteče) odchytí a umísti do útulku. Výjezd i umístění v útulku je na náklady obce (tj. nás všech) a jestli se nepřihlásí majitel, muže to přijít obecní rozpočet na velké peníze. Všechny tyto úkony může obec vykonat, pokud o této situaci dostane včasné informace.


| | Nahoru  ↑