Nacházíte se zde: Úvod > Místo pro vaše dotazy

Místo pro vaše dotazy

Přidat dotaz či komentář

  • Zde můžete zanechat vaše dotazy ,příspěvky a náměty.

  • Odkaz "Vaše dotazy" není určený pro oficiální stížnosti, petice, soukromé komunikace mezi občany apod.

  • Nevhodné, urážlivé a anonymní příspěvky budou odstraněny.

strana 1 | 2 | 3 | 4

Josef Michalčík (15.03.2016)

Poděkování a projev úcty.
Z celého srdce děkuji Monice Žídkové, Romaně Kochaňové, Zdeňku Kubalovi, Josefu Urbišovi za záchranu mého života. 24.2.2016 ráno u mě došlo k zástavě srdce. Všichni 4 s manželkou Evou se rychle zorientovali a ujmuli se masáže srdce jako jeden tým až do příjezdu záchranářů.
Přeji všem radostný, smysluplný a zdravý život. Já osobně ho mám od 24.2.2016 jenom díky Vám, jinak bych tady již nebyl. Děkuji. Josef Michalčík

Zde je možnost mít novou aplikaci pro případ potřeby v mobilním telefonu: http://www.zachrankaapp.cz/

JANA MUCHOVÁ (03.03.2016)

Dobrý den, velice se omlouvám,že obtěžuji, ač nejsem občanem vačí obce, ale nenašla jsem nic, kde bych se mohla poradit. Předem vám děkuji za opověď. Jde o to ,že na našem pozemku bydlí člověk, kterému jsme dovolili, aby tam bydlel a on si pořídil psa, který mu utíká. Tento člověk je hlášen na obecním úřadě. Dnes mi přičel z obce dopis, kde je mi sděleno, že mě žádají o okamžitézajištění volně pobíhajícího psaz pozemku, které ho jste vlastníkem, a v nedávné době napadl pána s kočárkem.Za tohoto psa nejsou hrazeny poplatky.V případě, že ihned nesjednáte nápravu, bude věc předána k prošetřeníPČR. S pozdravem atd. Myslím si, že přece nemohou takkto přistupovat k této věci. Já nejsem vlastníkem psa a i když přece se ten pes s jeho majitelem zdržuje na našem pozemku, zodpovědnost jde tedy za majitelem, kterého obecní úřad zná. Jak je možné, že je vyhrožováno mě a nesjednají si na OÚ sami, obvzláštˇ , když majitel psa je přihlášen tam a je občanem obce. Moc vám věem děkuji za pochopení a odpověď. Děkuji Jana Muchová 3.3.2016

Odpovídá: Zdeněk Kubala (25.03.2016)

Dobrý den, nejdřív si je nutné ujasnit, kdo je držitel psa. Držba je v občanském zákoníku upravena v § 987 až §1010. Jestliže má majitel psa trvalý pobyt v obci a zároveň platí obci místní poplatek ze psů, dá se předpokládat, že držitelem je právě on. Pokud není splněná ani jedná s těchto podmínek, doporučuji tento problém ošetřit v nájemní smlouvě s nájemníkem(držitelem psa). Bez jakýchkoliv důkazů se může obec domnívat, že pes patří právě vám, jako majiteli nemovitosti.

Mirek (20.10.2015)

proč obec neřeší a to RÁZNĚ.volný pohyb psů, je tu snad na to vyhláška, nebo je to tak, že řeč se mluví a skutek utek......

Odpovídá: Zdeněk Kubala (29.10.2015)

Bohužel, volné pobíhání psů v obci je jedním z nešváru, za který je plně zodpovědný občan, majitel psa. Pokud je majitel psa, který volně pobíhá po veřejném prostranství znám, je upozorněn na nutnost dodržování příslušné vyhlášky. Porušování vyhlášky je přestupek, který řeší v přenesené působnosti. Magistrát města Frýdku-Místku, který má na starosti přestupkovou agendu naší obce. Pokud chcete podat stížnost na určitého majitele psa, prosím přijďte na obecní úřad s konkrétními údaji zejména, kdy a kde se přestupek stal, případně doručte písemnou stížnost s těmito údaji a my zahájíme příslušné řízení. Tj. postoupíme věc příslušnému orgánu, k zahájení přestupkového řízení, kterého budete samozřejmě účastníkem i vy. Pokud majitel volně pobíhajícího psa není znám, je jedinou možností zavolat odchytovou službu, která psa (pokud do jejich příjezdu neuteče) odchytí a umísti do útulku. Výjezd i umístění v útulku je na náklady obce (tj. nás všech) a jestli se nepřihlásí majitel, muže to přijít obecní rozpočet na velké peníze. Všechny tyto úkony může obec vykonat, pokud o této situaci dostane včasné informace.

Havlíková (05.10.2015)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda na Obecním úřadě ověřujete podpisy smluv a plných mocí. Děkuji za odpověď

Odpovídá: Zdeněk Kubala (05.10.2015)

Dobrý den. Na obecním úřadě se provádí ověřování podpisů v kanceláři místostarosty. V jeho nepřítomnosti v kanceláři účetní.

Novotná (17.08.2015)

Děkuji za rychlou odpověď. Ještě se zeptám, když jsou některé parcely tedy označené v té zjednodušené evidenci a hranice podle mapy vedou přes parcely v katastrální mapě, které parcely tedy jsou správně.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (18.08.2015)

Zjednodušená evidence parcel obsahuje zemědělské a lesní pozemky, jejichž hranice v terénu neexistují (nejsou znatelné) a byly sloučeny do větších půdních celků. Do doby jejich zobrazení v katastrální mapě se evidují zjednodušeným způsobem s využitím grafické i písemné dokumentace dřívějších pozemkových evidencí: bývalého pozemkového katastru, pozemkových knih a navazujících operátů přídělového a scelovacího řízení, popř. evidence nemovitostí. Údaje zjednodušené evidence parcel jsou součástí katastru nemovitostí. Zjednodušená evidence parcel zaniká obnovou katastrálního operátu novým mapováním nebo obnovou provedenou na podkladě pozemkových úprav. V obci Lhotka byly zahájené a probíhají pozemkové úpravy i obnova katastrálního operátu (digitalizace), proto po dokončení těchto úkonů zjednodušená evidence parcel zanikne.

Novotná (16.08.2015)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, z jakého důvodu jsou některé parcely označené v Mapě obce Digis modře? Děkuji za odpověď

Odpovídá: Zdeněk Kubala (16.08.2015)

Dobrý den,
modře jsou ohraničené parcely vedené ve zjednodušené evidenci. Černě jsou ohraničené parcely vedené v katastrální mapě.

Palarczyková Jana (17.04.2015)

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je možnost víkendového pronájmu sportoviště Kuřín pro soukromou akci? (narozeninová oslava).
Děkuji za odpověď.
Palarczyková

Odpovídá: Romana Kochaňová (21.04.2015)

Ano, tato možnost zde je. Volné termíny Vám budou sděleny telefonicky, včetně podmínek na obecním úřadě tel: starosta 558 661 850, nebo účetní 558 686 423

Tileček Pavel (29.03.2015)

Dobrý den, žádám informaci o možnosti platby poplatku za psa a odpady formou převodu z účtu na účet. Za podání informace předem děkuji. Přeji příjemný den. Tileček Pavel v.r.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (29.03.2015)

Dobrý den,
místní poplatky můžete platit trvalým příkazem přes banku.

č. účtu 1690539349/0800

◦PES - V.S.1341 k tomuto čtyřčíslí připojit číslo vašeho domu do sdělení pro příjemce napsat vaše jméno - 80 Kč za psa, za každého dalšího psa registrovaného na stejného majitele 140,- Kč

◦odpady R.O (objekt určený k rekreaci).- V.S. vaše číslo chaty, nebo domu, za toto číslo připojit číslici 6, do sdělení pro příjemce napsat vaše jméno - 500 Kč za objekt

◦odpady T.P (trvalý pobyt) - V.S. vaše číslo domu, za toto číslo připojit číslici 7, do sdělení pro příjemce napsat vaše jméno - 500 Kč za každou osobu s trvalým bydlištěm

Slavíková (20.03.2015)

Dobrý den, tady na stránkách máte územní plán - konkrétně tento http://www.obec-lhotka.eu/doc/new_719.pdf ale nikde jsem nenašla vysvětlivky co jednotlivé barvy (body, čtverečky, čáry) znamenají. Není to prosím někde k dispozici?
Děkuji za odpověď

Odpovídá: Zdeněk Kubala (21.03.2015)

Dobrý den, legenda byla k odkazu "Územní plán" vložena. Tento výkres je pouze orientační a slouží k návrhu zadání územního plánu. Čísla ve žlutém kruhu označují nové žádosti občanů na změnu územního plánu. Veškeré informace uvedené v této mapě jsou nezávazné.

pozemek (23.02.2015)

Dobrý den, omlouvám se, podle územního plánu obce se tyto pozemky nacházejí v oblasti kde se počítá s výstavbou rodinných domů.
Tedy pokud dobře chápu, příjezdovou cestu k těmto pozemkům si musíme vybudovat sami, jiné možnosti nejsou, případně darování části pozemku obci apod.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (23.02.2015)

Ano, příjezdovou cestu na soukromém pozemku si musíte vybudovat sami. Část finančních prostředků z prodeje nemovitosti můžete použít na vybudování této příjezdové komunikace.


| | Nahoru  ↑