Nacházíte se zde: Úvod > Místo pro vaše dotazy

Místo pro vaše dotazy

Přidat dotaz či komentář

  • Zde můžete zanechat vaše dotazy ,příspěvky a náměty.

  • Odkaz "Vaše dotazy" není určený pro oficiální stížnosti, petice, soukromé komunikace mezi občany apod. 

  • Na nevhodné, urážlivé a anonymní příspěvky nebude odpovídáno a budou odstraněny.

strana 1 | 2 | 3 | 4 | 5

mhd (21.04.2017)

Děkuji za odpověď a prosím ta roční jízdenka, to bude platit pro každého a každý autobus co bude jezdit do lhotky a má zřízenou kartu na MHD "zdarma", kde se platí 1Kč ročně.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (12.05.2017)

Tuto roční jízdenku bude možno zakoupit ke kartě Odis a bude platit pouze na příměstské linky, které zajíždějí do Lhotky. MHD "zdarma" do Lhotky zajíždět nebude. Všechny aktuální a potřebné informace se včas dovíte na obecních stránkách.

mhd (21.04.2017)

Dobrý den pane starosto, v minulé odpovědi se zmiňujete, že přibydou nové linky. V jízdním řádu od 2.6.2017, který se nachází na stránkách ČSAD žádné nové spoje uvedené nejsou. V jakém časovém horizontu budou tyto spoje jezdit prosím?

Odpovídá: Zdeněk Kubala (21.04.2017)

Dobrý den, abych upřesnil odpověď. Nebude se jednat o úplně nové linky, ale budou použité a upravené a optimalizované stávající linky č. 360,342 a 347 pro které byl vypracovaný nový jízdní řád tak, aby bylo využito návaznosti spojů k přestupům v zastávce Metylovice Vrchovina, čímž několik spojů přibylo a samozřejmě aby navazovaly na současné oběhy dopravce. Tyto optimalizované linky byly schválené v minulém týdnu, prozatím nejsou zavedené v sytému ČSAD. Tyto spoje by měly jezdit od června letošního roku. Včera jsem obdržel zprávu z krajského úřadu, že z důvodu nutných úprav v odbavovacích zařízeních dopravců a z důvodu úprav v tarifních zónách ve Frýdku Místku a v přilehlých obcích bylo stanoveno, že tzv. roční jízdenku za 1 Kč je možné zavést až k prosincovým změnám 2017.

mhd (14.04.2017)

Dobrý den, uz nějak prosím pokročilo jednání ohledně MHD zdarma?
Děkuji

Odpovídá: Zdeněk Kubala (18.04.2017)

Dobrý den, jednání ohledně dopravy zdarma stále pokračují. Bohužel s prodloužením MHD FM do Lhotky to nedopadlo podle očekávání. Nicméně po jednání s náměstkem hejtmana Ing. Jakubem Unuckou jsme se dohodli na řešení v rámci příměstské autobusové dopravy. V minulém týdnu byly odsouhlasené nové jízdní řády tří nových linek, které zajistí obslužnost obcí Lhotka a Metylovice směrem do Frýdku – Místku, Frýdlantu n. O a Kozlovic. Podle těchto jízdních řádu by mohly nové linky jezdit již od června letošního roku. Druhým krokem je jednání o tarifu, kterým by se zajistily pro uživatele těchto linek na území obcí Lhotky, Metylovic a Palkovic s přesahem do Kozlovic, Frýdlantu a Frýdku - Místku dlouhodobé roční jízdenky ODIS v ceně 1,- Kč,. O zavedení tohoto tarifu budeme občany včas informovat.

dotaz (14.02.2017)

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, zda poskytujete občanům i tuto možnost zažádat o dotace na ČOV, žádost musí podávat obce.

http://www.penize.cz/bydleni/317207-dotace-na-domovni-cistirny-odpadnich-vod-kdo-muze-zadat-a-kolik-dostane

Děkuji

Odpovídá: Zdeněk Kubala (03.03.2017)

Dobrý den, možnosti podání žádosti o poskytnutí podpory z NPŽP na domovní čistírny odpadních vod jsme se zabývali. Konzultovali jsme tuto možnost i s odbornou firmou, která se touto problematikou zabývá. Vzhledem k omezené možnosti realizace ČOV s vypouštěním odpadních vod do vod podzemních (což by se týkalo většiny ČOV) z důvodu nevyhovujících hydrogeologických podmínek v obci v současné době o podání žádosti neuvažujeme. Pokud máte zájem získat více informací o tomto programu, můžete se zastavit na úřad, kde bychom vám situaci více objasnili.

David Rajtoš (30.01.2017)

Dobrý den, máte v obci nějaké omezení týkající se pyrotechniky? Chtěl bych na oslavě narozenin mého známého vypustit ohňostroj (nic velkého, jen 20 sekund). Jedná se o kategorii F2, tedy přístupnou veřejnosti. Děkuji.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (01.02.2017)

Dobrý den. Žádnou vyhlášku, která omezuje používání pyrotechniky v obci vydanou nemáme. Obec ze zákona nemůže tuto činnost zakázat plošně na celém území. Pokud je ohňostroj po 22. hodině, tak dodržováni nočního klidu řeší příslušný zákon. Předpokládám, že průměrně inteligentní občan je schopný dodržovat i nepsaná pravidla občanského soužití a k tomu patří i bezdůvodné obtěžování ostatních občanů nadměrným hlukem. Nevím, jestli se jedná o oslavu známého, který bydlí ve Lhotce, čímž by jste mu u sousedu asi nepolepšili, nebo se oslava bude konat v některém z restauračních zařízení a tím určitě neprospějete provozovateli u jeho sousedů. Zakázat ohňostroj vám z pozice starosty nemůžu, ale určitě jsou ve stejné cenové relaci ohňostroje i hodnotnější dárky k narozeninám ze kterých by měl váš známy větší radost.

Prosinec (13.12.2016)

Dobrý den, jak to vypadá s dopravou MHD zdarma? Děkuji

Odpovídá: Zdeněk Kubala (14.12.2016)

Dobrý den,
jednáni o zavedení "dopravy zdarma" stále pokračuji. Bohužel situace ve vyjednávání se zkomplikovala krajskými volbami, kdy jednání muselo začít znovu od počátku a ještě dnes nevíme, zda tomu bude nové krajské zastupitelstvo nakloněno. Pokud bude vyjednávání úspěšné, určitě se to včas dovíte.

Miroslav Šálek (10.12.2016)

Dobrý den,
prosím o informaci ohledně konání vánočního šachového turnaje. Propozice, startovné, místo, čas atd. Je třeba se přihlásit předem?

Odpovídá: Zdeněk Kubala (14.12.2016)

Dobrý den,
šachový turnaj se koná ve středu 28. 12. 2016 v sále Obecního domu ve Lhotce.
(vchod přes pohostinství Obecník)
Hrát se bude podle počtu účastníků.
Začátek turnaje v 9.30 hodin
Prezence v 8.30 – 9.00 hodin
Občerstvení a gulášek bude zajištěn
Startovné 50,- Kč u prezence (děti a mládež do 15-ti let zdarma)

Registrace u Čendy (Vladimír Slípek) – tel.: 737865371 do 25.12.2016
nebo emailem vlasek@aftermining.cz

lhotaci (06.12.2016)

Velké pozdravení do Lhotky pod Ondřejníkem.
Od sjezdu Lhot a Lehot uteklo téměř půl roku a nám skalním lhoťákům,chybí na Vašich stránkách info o sjezdu.
Ani nevíte jak se k Vám všichni těšíme,a věříme že i počasí bude výborné.Ale na počasí zas tak nezáleží,důležité je že se zase po roce všichni setkáme.
Alespoň nějaé info pusťte na Lopuch-Sjezd Lhot a Lehot.
Zdraví Vás Vašek z jestřábky.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (15.12.2016)

Dobrý den,
přípravy na 37. Sraz Lhot a Lehot, který se bude konat 7. - 9. července 2017 u nás ve Lhotce pod Ondřejníkem jsou v plném proudu. Průběžné informace budou v brzké době zveřejněné na naších obecních stránkách, webu srazu a fcb.
Jsme rádi, že se do "naší" Lhotky, kde budete vždycky vítáni těšíte a doufáme, že počasí si u nás už svou daň vybralo na minulém srazu v roce 2005 a příští rok v červenci si všichni užijeme jak sluníčka tak potěšení se společného setkání.

a (24.09.2016)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak v současné chvíli probíhá jednání o MHD zdarma, které by mělo být v obci Lhotka zavedeno. Je to již schválené nebo se čeká na vyjádření kraje?

Děkuji za odpověď

Odpovídá: Zdeněk Kubala (26.09.2016)

Dobrý den,
jednáni o zavedení "dopravy zdarma" pokračuji. Poslední schůzku na KÚ jsem společně se starostou Metylovic absolvoval 12. 9. . Jelikož se jedná zajištění dopravy ve dvou oblastech ( Frýdecko-Místecka a Frýdlantska), jsou vyjednávání složitější. Pro nás je prioritou, pokud to bude možné, zajistit dopravu zdarma na obou linkách, ve směru na Frýdek - Místek i na Frýdlant n. O..

Jana Kotalová (13.07.2016)

Zajímalo by mě,podle jakých kritérií se opravují místní komunikace.Komunikace směr vrba - p.Reková je v dezolátním stavu velmi dlouho.Cestu využívá 5 rodin,bydlíme tady již 15 let a nikdy žádná oprava neproběhla.Je nutné sepsat žádost?A počítá obec vůbec někdy s touto opravou?Dotaz je velmi aktuální vzhledem k informacím o opravách které nyní probíhají v naší blízkosti a u nás opět nic.Děkuji za odpověď a radu, jak být zařazeni do plánu oprav.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (13.07.2016)

Dobrý den, s paní Kotalovou jsem hovořil osobně.
Jen pro informaci: S opravou této části komunikace se v současné době nepočítalo z důvodu průjezdu těžké stavební techniky při výstavbě nových rodinných domů. V dlouhodobém plánu oprav počítáme s průběžnou opravou všech místních komunikaci v majetku obce Lhotka a samozřejmě i s touto části. Priority oprav jsou určovaný dle stavu komunikace, zajištění bezpečnosti na komunikaci, průjezdu hasičů, záchranky a automobilů zajišťující služby občanům. V neposlední řadě záleží na objemu financí, které můžeme každoročně do oprav investovat. Veškeré místní komunikace budou zařazené do pasportu místních komunikací, který zpracovává firma Digis spol. s.r.o. a je před dokončením. Tento pasport by měl mimo jiné obsahovat i data jako je stávající stav, předběžná cena a navržený způsob opravy jednotlivých komunikací, což nám usnadní určování pořadí těchto oprav.


| | Nahoru  ↑