Nacházíte se zde: Úvod > Folklorní soubor Pilky

 

Pilky
Pilky

Národopisný soubor Pilky založil ve Lhotce v roce1936 sběratel lidových písní z okolí Ondřejníku a Hukvald, řídící učitel lhotecké školy Vincenc Socha/1903 - 1970/. Právě na jeho počest jsou každoročně konány koncem srpna ve Lhotce pod Ondřejníkem Sochovy národopisné slavnosti.

Soubor Pilky v současné době je složen převážně ze starších členů, z nichž většina se tancům a zpěvu ve folklorních souborech věnuje od mládí. Současný repertoár je programově - zejména svým vtipem - struktuře účinkujících přizpůsoben a má u posluchačů velký ohlas.

Při vystoupeních střídavě soubor doprovázejí cimbálové muziky z Kozlovic:

- Jana Pustky,

- nebo Ládi Holiše s primášem Jaromírem Střalkou

 

 

Pilky historie
Pilky historie

Pilky nové
Pilky nové

Pilky tanec
Pilky tanec

Pilky tanec 1
Pilky tanec 1

 

Pilky chlopi
Pilky chlopi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pilky a „jejich" cimbálovky


O tom, že k národopisným folklorním souborům patří cimbálové muziky, není pochyb. Nejinak to bylo a je i u lhoteckých Pilek. Není se proto čemu divit, že už při vzniku souboru tehdejšího lhoteckého řídícího učitele Vincence Sochy před sedmaosmdesáti lety se brzo kolektiv milovníků lidové kultury a umění rozrostl o vlastní cimbálovou muziku. Když se dal soubor po odmlce činnosti opět v roce 1995 k poctě památky svého sbormistra a vlastně už slavného sběratele lašských písní a tanců znovu dohromady, vystoupil v prvním ročníku dnes již známých „Sochovek" s cimbálovkou taktéž. Byla to cimbálová muzika Kotci z Frýdlantu sestavená z muzikantů, kteří s panem Sochou v minulosti hráli.
Od té doby až do současnosti vystupují Pilkaři zejména za doprovodu cimbálovky Jana Pustky. Ale nejenom s ní. V uplynulém období je na různých vystoupeních doprovázely i kozlovické - Holišova s primášem Jardou Střalkou, Valašský vojvoda, ale i dívčí cimbálovka Carevny. Pilkaři si váží všech muzikantů, kteří je při zpěvu a tancích doprovázejí a proto nechybí ani na jejich cimbálových posezeních. Po úspěšném prosincovém lhoteckém Vánočním koncertě si soubor Pilky„udělal" na přelomu starého i nového roku pauzu ve zkouškách i vystoupeních. Ne ale v setkáváních. Ještě v prosinci rádi přijali jeho členové pozvání k Posezení u cimbálu, které se uskutečnilo tři dny před Silvestrem v kozlovické restauraci Ve dvoře. Tam si spolu s ostatními zazpívali i zatančili s celou řadou muzikantů blízkých cimbálových muzik při netradičním folklorním „džem-sejšnu".
A když soubor lidových písní a tanců Valašský vojvoda pořádal letos v lednu v sále obecního úřadu v Kozlovicích Valašský bál, byli na něm Pilkaři nejenom vidět, ale byli navíc při slavnostním zahájení i jmenováni, jako čestní hosté bálu. A byl to bál s velkým „B". Kromě úžasného programu a bohaté tomboly se na podiu střídaly cimbálové muziky čtyři - Valašský vojvoda z Kozlovic, Konopjan z Ostravy, Javořina z Rožnova pod Radhoštěm a Jagár z Havířova.
U muzikantů cimbálovek Pilkaři nemohou přehlédnout neustálý nárůst mladých - už v nich hrají i jejich vnuci. Ale Pilky nemládnou. V aktivním dvaadvacetičlenném souboru už osmnáctnáct má přes sedmdesát a dva dokonce přes osmdesát let. U takových významných výročí už je co slavit. Současní Pilkaři se setkávají i s bývalými členy, kteří mají už „své odtančeno" a na vystoupeních „mladší" kolegy podporují aspoň potleskem. Jsou mezi nimi i manželské páry, které pamatují ještě i Vincence Sochu. Jeden z nich letos oslaví i diamantovou svatbu.
I v letošním roce se souboru prvními vystoupeními začíná plnit kalendář. Proto se už v únoru opět začnou scházet na úterních zkouškách ve lhotecké školce. A pokud vše dopadne podle plánu, budou jim už na jaře tleskat v Proskovicích účastníci folklorního festivalu Poodří Františka Lýska. Ale dočkají se i Lhoťané. Když ne dřív, tak určitě koncem srpna na tradičních „Sochovkách", kde Pilky vystoupí opět s novým pásmem. A samozřejmě, že i s cimbálovkou.

Pavel Pasek

 

Takovou partu hned tak nenajdete

Při čtvrtečních večerních procházkách Lhotkou jsme mohli od začátku roku vídat v poschodí mateřské školky za okny světla. To už zkoušel sbor Cantamus. Středeční osvětlená okna patří od února cvičenkám a o útercích se za okny začali scházet na zkouškách už i lhotečtí Pilkaři. Vyjděme těch pár schodů nahoru a poslechněme si je aspoň za dveřmi.
Ale co to slyšíme? „Zlatíčka, miláčci a děcka"... Nenechme se ale zmást. Nejsou tam malé děti. To jenom umělecká vedoucí Jana Foldynová - když všechno klape - nešetří chválou, povzbuzením a pěkným oslovením. Nácviky na zkouškách sama hudebně doprovází na harmoniku, nebo keyboard YAMAHA. Muzikanti cimbálovky se ke zkoušení přidají až o pár týdnů později.
Hudbu a zpěv je slyšet už od přízemí. To třeba Vojta spustí:"Už se všeci oženili a já se též ožením...", Štěpán zase zpěvem přesvědčuje:"Já jsem kovářův syn...", Ruda návazně všem vysvětluje, že:"Kovář kuje, kovář kuje, kovářka mu pokukuje..." a Pavel obrací pozornost jinam a zpívá:"Šenkerečka naša vyzdvihuje košulenku až po vyše pasa...". Ženy si pak naopak postesknou:„Měla sem mileho hodinařa..." Ženské a mužské hlasy se střídají v rytmu šlapáka, lomcováka, ale i valčíčku, nebo polky.
Po hodince hudby, zpěvu a tance je krátká přestávka, ve které se můžeme i za dveřmi dovědět že:
- se organizační vedoucí - Libušce Zlé podařilo pro folklorní soubor získat v letošním roce od MAS - Místní akční skupiny Frýdlantsko-Beskydy finanční příspěvek z dotačního programu „V Beskydech to žije"
- tím pádem bude mít soubor pro Lhoťany o jedno vystoupení více - ještě před Sochovkami" už v červnu...a ještě nějaké korunky zbudou i na dovybavení krojů souboru
- v programu srpnových folklorních slavností vystoupí Pilky dokonce se dvěmi novými pásmy
- v souboru se nezapomíná ani na jubilanty. Zejména kulatiny se oslavují - jak jinak než malým pohoštěním, tancem a zpěvem
- do nové sezony vstupují Pilky s dalším tanečním párem - nově přibyli Irenka s Pepíkem.
Po přestávce zkouška pokračuje. Není to ale málo poslouchat soubor jenom za dveřmi? Nebylo by lepší vstoupit do sálu a ke zpěvákům i tanečníkům se přidat?. Pilkaři mezi sebe vezmou každého rádi. Tak neváhejte. Nebudete litovat. Takovou partu hned tak nenajdete... P.Pasek

 

 

Pilkaři by už rádi zatančili tu svou…

„Už aby se vše opět vrátilo do starých kolejí“, říkají si obchodníci, restauratéři, majitelé ski-areálů, sportovci, herci, ale i školáci. A stejně tak my ve Lhotce.  Ani pamětníci nepamatují začátek roku bez plesů a posezení  v restauraci u „točeného“ pivka, či dobrého jídla. Stejně tak nám chybí sportovní soutěže a oblíbené turnaje, ale i „plno“ na nedělní mši v kapli při významných svátcích ozdobených zpěvem Cantamusu…

Celoroční pauzu ve vystupování má i lhotecký národopisný soubor Pilky, který si v letošním roce připomíná už pětaosmdesát let od svého založení. U zrodu souboru v roce 1936 byl tehdejší řídící učitel zdejší školy – Vincenc Socha, který pro zachování lašských písní, tanců, ale i místních lidových zvyků získal milovníky lidové kultury a umění zejména z členů hasičského sboru. Zpočátku malá skupinka nadšenců se velice brzy rozrostla na bezmála padesát členů souboru zejména z mladých Lhoťanů. A nutno říci, že tři desítky let sbírala i s vlastní cimbálovkou vavříny po celé republice.

Jedno přerušení činnosti ve své historii už Pilky jednou měly. To bylo od roku 1968, když umělecký vedoucí Vincenc Socha vážně onemocněl a soubor neměl kdo vést. Až v roce 1995 -  v prvním ročníku lhoteckých národopisných slavností, konaných na počest pětadvacátého výročí od Sochova úmrtí se členové souboru opět představili se svým programem. Bylo jich sice už jenom přes dvacet, ale kolektiv se natolik utužil, že na všech pětadvaceti ročnících „Sochových“ slavností nechybělo jeho vystoupení ani jednou. To už byly vydány i tři sbírky lidových písní a tanců , které od stařenek a staříčků ze Lhotky pod Ondřejníkem a „zpod“ Ondřejníka a Hukvald Vincenc Socha posbíral.

Tanečníci i zpěvačky znovuzrozeného souboru od roku 1995 opět s pásmy sestavenými ze Sochových zpěvníků vystupovali pak nejen ve Lhotce, ale i  v celé řadě blízkých i vzdálenějších obcí okresu i kraje. Ale v loňském roce zkoušky Pilek po jarním rozjezdu před létem skončily, protože protiepidemická opatření neumožnila konání Sochových slavností, ani jiných podobných akcí. Už -už to vypadalo, že se bude nacvičovat aspoň pásmo vánoční, ale po úvodních zkouškách bylo brzy jisté, že ani tradiční lhotecký vánoční koncert nebude.

 

A tak Pilkaři za pětaosmdesát let od založení souboru mají přerušenou činnost už po druhé. Protože pro svůj vyšší věk jsou členové souboru převážně koronavirově ohroženou skupinou, zatím místo nácviku nového programu sledují, kdy už na ně „vyjde“vakcína Pfizer/BioNTech, Moderna, nebo AstraZenecy. Ale i  to se snad v nebližších týdnech již vyřeší.  Hlavně, aby brzy – nejlépe už v letošním roce jejich polokulatého jubilea – mohli zazpívat a zatančit s cimbálovkou divákům tu svou: „Už ty pilky dořezaly, už ty mlynky domlely…“   P.Pasek

 

Pilky nechyběly ani jednou

 

Když se v roce 1995 k připomenutí pětadvaceti let od úmrtí sběratele lašských písní a tanců Vincence Sochy uskutečnil ve Lhotce první ročník národopisných slavností, musel se soubor Pilky po předchozí několikaleté odmlce opět dát dohromady. Ale podařilo se. Přání pořadatelů bylo skromné, aby vystoupily z původního souboru alespoň dva taneční páry. A skutečnost?  V tanci se již tehdy představilo  párů osm a k tomu zpívalo šest zpěvaček. Potlesk diváků a nadšení ze znovuzrození  souboru stmelily členy natolik, že v menších obměnách tančí a zpívají ve Lhotce na Sochových slavnostech, vánočních koncertech i jiných významných lhoteckých akcích do dneška.

A nejen ve Lhotce. Pilky bývají zvány zejména do Frýdlantu, Palkovic, Janovic,  na masopust do Hodoňovic, k vystoupením u slavností ve Frýdku – Místku i v dalších obcích okresu. Svá pásma předvedly už i v ostravských obvodech Proskovicích a Porubě, ale i na Slovensku v oravské Sihelné.  

Jestliže při prvním zrodu souboru v roce 1936 měly Pilky pod vedením pana Sochy téměř padesátku převážně mladých členů, v prvním ročníku Sochových slavností – před pětadvaceti lety už většina členů souboru měla před padesátkou. Takže v současném souboru se už najde větší polovina sedmdesátníků. Věkem ale členům souboru elánu a radosti ze zpěvu a tance neubývá. A navíc vtipná pásma během vystoupení diváky vždy několikrát rozesmějí.

Nejinak to bylo v letošním - právě uplynulém ročníku – 26.8.2019, kdy v pásmu „Nale  ľudě něuvěřitě!“ Pilkaři přesvědčovali diváky, že podle lhoteckých novin dostanou jejich vrstevníci přidáno k důchodu už od září!!

Je pravdou, že při srovnání s vystoupeními mladších a zejména profesionálních souborů již u Pilek nenajdete podobné obtížné taneční prvky, ale přesto u diváků obdiv nad jejich výkony nechybí. Organizátoři slavnosti, ale i „skalní“ diváci oceňují však zejména to, že v pětadvaceti ročnících „Sochovek“ nechyběly Pilky ani jednou.

Nejbližší další vystoupení  čeká  Pilkaře již v říjnu v Kateřinicích. Ve Lhotce se chtějí představit s novým pásmem ještě v prosinci na tradičním vánočním koncertě. Ale letos už také vědí, že ani v příštím roce nebudou chtít chybět na Sochových slavnostech v ročníku šestadvacátém.

                                                                                                               P. Pasek

 

 

 

V  roce 2013 Pilky vystupovaly:

 • - 22.6.   na Mezinárodním folklorním festivalu ve Frýdku - Místku      foto
 • - 24.8.   na XIX. Sochových slavnostech ve Lhotce                          foto    
 • - 7.9.     na dožínkách v Horních Tošanovicích                                  foto
 • - 19.10. na výročí založení obce v Hodoňovicích                               foto
 • - 30.11. na jarmarku v Pržně                                                          foto
 • - 14.12. na tradičním Souznění v Kozlovicích                                    foto
 • - 21.12. na vánočním koncertu ve Lhotce
 • Vystoupení kozlovických koledníků po štěpánské mši ve Lhotce a posezení lhoteckých "pilkařů" v hospůdce Na koupališti v Kozlovicích                                          foto

V  roce 2014 Pilky vystupovaly:

 • - 1.3. 2014       Hodoňovický Masopust - Hodoňovice                       foto             
 • - 26.4. 2014     Festival Poodří Františka Lýska - Ostrava - Proskovice   foto
 • - 20.6. 2014    Výroční schůze lhoteckých seniorů                   foto     
 • - 25.7. 2014     Výlet vláčkem "Podhoráčkem" na Hukvaldy        foto     
 • - 23. - 24. 8. 2014    Sochovy národopisné slavnosti -  XX. ročník      foto  
 • 8. 11. 2014    Posezení u cimbálu v Janovicích               foto
 • 7. 12. 2014    Koledování ve Frýdeckém zámku            foto
 • 20. 12. 2014  Vánoční koncert ve Lhotce                  foto

 

V roce 2015 Pilky vystupovaly:

 • 19.7. 2015  -  23. Folklórne slavnosti Pod Pilskom - Sihelné Orava -  za doprovodu Pustkovy CM z Kozlovic     plakát     foto    o festivalu

 • 22.8. 2015  -  21. ročník Sochových národopisných slavností ve Lhotce  -   za doprovodu Pustkovy CM z Kozlovic     program      foto       CRTV  
 • 29.8. 2015  -  MFF Frenštát p.R. -za doprovodu Pustkovy CM  -  foto
 • 12.9. 2015  -  Den obce a Dožínky v Horních Tošanovicích  -   za doprovodu  CM Ládi Holiše z Kozlovic   foto

 • 1. 10. 2015 - Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí u příležitosti Mezinárodního dne seniorů - v rámci poznej svůj kraj.  -   za doprovodu Pustkovy CM

 • 20. 12. 2015 Vánoční besídka ve Lhotce  

V roce 2016 Pilky vystupovaly:

 • 9.3. 2016  -  Palkovice - senioři -  za dorpovodu Pustkovy CM z Kozlovic

 • 20.8. 2016  -  22. ročník Sochových národopisných slavností ve Lhotce  foto    CRTV

 • 12.11.   Koncert k 80. výročí založení souboru - Lhotka
 • 26.11.   Vánoční jarmark - Pržno

 • 29.11.   Vystoupení pro seniory - Ostrava-Poruba

 • 9. 12.   Adventní koncert - Raškovice

 • 17.12.   Vánoční koncert - Lhotka

 

V roce 2017 Pilky vystupovaly:

 • 25.2.   Masopust - Hodoňovice za doprovodu cimbálové muzikay Valašský vojvoda z Kozlovic.
 • 29.7.   Čeladná - Opálená za doprovodu Pustkovy cimbálové muziky z Kozlovic
 • 26.8.   Sochovy národopisné slavnosti za dorpovodu Pustkovy cimbálové muziky        z Kozlovic.
 • 16. 9.   Hrad Hukvaldy - vinobraní za doprovodu cimbálové muziky Valašský vojvoda  z Kozlovic.
 • 23.11. Kulturní dům Kopřivnice - program pro seniory za doprovodu Pustkovy cimbálové muziky z Kozlovic

 

 

Z naší činnosti

Náš soubor má stále 19 členů, z toho osm tanečních párů a tři zpěvačky. V uplynulém roce ve srpnu  naše řady navždy opustila paní Štěpánka Klimánková. Pilkařka byla tělem i duší, v souboru začínala již ve 14 létech, výborná tanečnice a kamarádka. Do folklorního nebe odešla v nedožitých 69 letech. Život běží dál a máme novou členku - paní Ludmilu Pasičnykovou z Bašky. Naposled jsem informovala o našem dění koncem dubna 2014, kdy jsme vystupovali v Ostravě-Proskovicích. Od té doby jsme se zúčastnili  několika akcí v doprovodu Pustkovy cimbálové muziky. V červnu oslavoval Klub seniorů ve Lhotce 20. výročí založení, byli jsme požádani, abychom jim udělali kulturní program. Předvedli jsme pásma „Ševecke" a „Ta naša apatyka", CM pak ještě hrála k poslechu. Všichni se výborně bavili.  Další  akce byl výlet Pilkařů vláčkem Podhoráčkem z Kozlovic na Hukvaldy.  Už ve vláčku jsme to rozjeli - Rosťa Křístek hrál na harmoniku, ostatní zpívali.  Prohlídka obce byla  zajímavá, něco se koupilo v obchůdkách, oběd v restauracích byl moc dobrý i zmrzlina, kterou nám prodali ve stánku.  Pak jsme v Oboře posedali pod nádherné, staré stromy a  doplnili energii jak z přírody tak i vnitřně. Rosťa  zahrál, zazpívalo se a všichni byli spokojeni. Na zpáteční cestě v Oboře jsme si dali u  stánku dobré kafíčko, někteří pivo. Vláčkem jsme odjeli do  Kozlovic a autobusem k večeru do Lhotky a nádherný letní den jsme ukončili Pod Ořechem. Kdo se nezúčastnil, může jen litovat. Další akcí byl 20.ročník SNS ve srpnu, kde jsme předvedli pásmo „Dyž zmy byli o dvacet let mladši".Na Sochovky se připravujeme nejvíce, počasí vydrželo do večera, návštěvníků bylo hodně a  jídla a pítí také.  V listopadu v Janovicích v hostinci  ONDRÁŠ  bylo Posezení u cimbálu - vystoupili jsme s pásmy „Dyž zmy byli o 20 let  mladši a U nas na krmašu". Samostatné vystoupení měla  CM. Děkujeme paní místostarostce za pozvání. V neděli 7.12. se konal Vánoční koncert + trhy ve Frýdeckém zámku, kde náš soubor byl pozván. Spolu s našimi vnoučaty, které chodí do Valášku, jsme 4 krát  předvedli vánoční pásmo. V polední přestávce se naše  děti přeměnily za nádherné andílky a čerty a společně s Mikolášem i jeho doprovodem zpestřily program na vánoční nadílce.  Lhotecký  Vánoční koncert  se konal 20.12. v sále OD.Opět s námi vystoupily naše děti, atmosféra byla už hodně vánoční. Začátkem února jsme nabrali sily posezením v restauraci U Fandy, někteří hráli bowling a ostatní se plácali v bazénu a teď  už opět pilně nacvičujeme nové pásmo. A nakonec blahopřejeme našim členkám -Dáši Svobodové, Pavle Matějové a Aničce Bindáčové k významnému životnímu Jubileu, které jsme s nimi pořádně oslavili. Libuše Zlá

 

PILKY Lhotka

Naposled jsem informovala o činnosti našeho souboru koncem dubna 2015, za tu dobu se odehrálo dost zajímavých, veselých i smutných událostí. Navždy jsme se rozloučili s bývalými členkami  paní Víťou Mičulkovou a  Bětkou Kožuchovou a panem Aloisem Šrubařem/chodil do Pilek v mládí/. Všichni zanechali stopu v našem souboru a děkujeme jim. Bětka Kožuchová se do historie Pilek  zapsala nejvíc. Byla pilkařkou již v mladém věku a v roce 1995 to byla z velké části její zásluha, že vznikly Sochovy národopisné slavnosti a že vystoupili i bývalí členové Pilek. Její doménou byla vždy výstavka fotografií na slavnostech. Pro některé členky šila  rukávce, kordulky, vyšívala šátky, pro pány košile, brunclíky a vždy dokázala sehnat  potřebné věci ke krojům. Pomáhala radou a byla dobrá kamarádka. Náš soubor má 21 členů, stále 8 tanečních párů, tři zpěvačky a přibyli pán Břetík Němec a paní Růžena Kopčáková. Z naší činnosti - v květnu jsme smažili vaječinu, příprava je vždy nejdůležitější, aby bylo dost vajíček, špeku,pažitky a  dobré počasí. Bylo deštivo a chladno, ale zkušený tým - Věrka Sochová, Mirek Tomek, Břetík Němec a Metoděj Tobola si vzali obrovský deštník a vaječina byla usmažena v přírodě. Pochutnali jsme si na ni ve škole a samozřejmě bylo i něco dobrého na zapití. V červenci jsme se zúčastnili Folklorních slavností Pod Pilskom  v Sihelném na Slovensku s Pustkovou cimbálovou muzikou. Počasí bylo nádherné, v poledne byla mše svatá věnovaná folkloru a odpoledne jsme vystoupili s pásmem „Dyž zmy byli o dvacet let  mladší". Začátkem srpna jsme si zopakovali výlet vláčkem Podhoráčkem na Hukvaldy, nebylo nás mnoho, někteří nemohli a taky bylo období žní. Rosťa Křístek měl svoji milovanou harmoniku a tak už ve vláčku se zpívalo a hrálo. Dali jsme si oběd  a pak jsme šli do Obory, posedali pod staré stromy, zazpívali si a hlavně nabrali energii. Cestou zpět jsme se stavili na pivo u stánku a vláčkem dojeli  do Kozlovic a poslední zastávka byla Pod Ořechem ve Lhotce. Největší akci jsou pro nás Sochovky, 21. ročník  se konal 22. srpna a vystoupili jsme s pásmem „Kaj čert němože ..... za doprovodu Pustkovy CM, počasí bylo dobré, jídla a pití a návštěvníků taky dost. Koncem srpna jsme účinkovali na MFF ve Frenštátě p.R. s pásmy „Ta naša apatyka" a „Kaj čert němože...". V září jsme byli  pozváni panem  starostou na Dožínky do Horních Tošanovic, doprovázela nás CM Ládě Holiše s primášem Jaromírem Střalkou. V říjnu jsme účinkovali ve Frýdlantě n.O. na Den seniorů, kde byli zástupci důchodců z MSK. Atmosféra byla  vynikající, sál byl plný a všichni se zájmem sledovali, co se děje na jevišti.  V prosinci proběhlo „Česko zpívá koledy", taky jsme se hojně zapojili a  19.12. se konal Vánoční koncert i za naší účasti a pak už jsme měli zimní prázdniny. V říjnu jsme ještě  společně oslavili kulaté výročí s paní Ludmilou Pasičnykovou. 

A je  už rok 2016 - v únoru máme  první zkoušky, opakujeme si starší pásma a začínáme  připravovat nové pásmo na Sochovky, které má název „Veselé stáří".   9. března  jsme vystupovali pro důchodce v Palkovicích za doprovodu harmoniky. Přestože to nebyla CM, zvládla to Jana Foldýnová, tanečníci i zpěvačky výborně. V polovině března jsme navštívili restauraci U Fandy, většina byla v bazénu, další hráli bowling. Při posezení hrál Rosťa Křístek na harmoniku a  Pilkaři si zazpívali. 

Letos slavíme  80. výročí založení souboru, na Sochovkách budeme mít prostor v okénku a v listopadu se uskuteční slavnostní koncert v sále Obecního domu ve Lhotce. Tak snad to všechno zvládneme, držte nám palce a přijďte se podívat!

                                                                                                           Libuše Zlá              

   

 

 

Vystoupení souboru je možno projednat s vedoucí:

- organizační - paní Libuší Zlou - tel: 734 604 209,    e-mail: zlalibuse@seznam.cz

- uměleckou - paní Janou Foldynovou - tel: 737 901 679, e-mail: foldynova.janka@seznam.cz 

 


| | Nahoru  ↑