Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Informace SmVaK

Informace SmVaK

o obnovení odečtu vodoměrů (12.05.2020)

Informace SmVaK o obnovení odečtu vodoměrů

V pondělí 11. května 2020 se znovu otevřela zákaznická centra a odečítači opět vyrazili do terénu.

Společnost VodoTech, která provádí prostřednictvím online terminálů fyzické odečty vodoměrů pro SmVaK Ostrava především v okresech Nový Jičín, Opava, Karviná, Frýdek-Místek a v okrajových částech okresu Ostrava, od 4. května opět fyzicky odečítá stavy vodoměrů v domácnostech. Vše pochopitelně za dodržování přísných hygienických a bezpečnostních pravidel (roušky, rukavice, rozestupy…).

Pokud si odběratel návštěvu své nemovitosti z důvodu obavy před šířením nákazy nového typu koronaviru nepřeje, zaměstnanec pouze vhodí korespondenční lístek do schránky s výzvou k nahlášení stavu. Odběratel také může nahlásit stav vodoměru sám přímo danému zaměstnanci.