Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Tip na výlet

Tip na výlet

Kolem břízových panáčků k vrcholu Ondřejníka (11.02.2018)

Tip na výlet

 

Kolem břízových panáčků k vrcholu Ondřejníka

Ti panáčci jsou čtyři. První z nich sedí na rozcestníku na ulici Pod Hrbkovou, druhý nás nasměruje k vyhlídce na Hrbkové. A tam se teprve setkáme s prvním z jejich větších bratrů. Spolu s návštěvníky vyhlídky se břízový panáček dívá na to, jak se pohled na Lhotku novou výstavbou pozvolna mění.

Ale dojít jenom k vyhlídce...to by nebyl žádný výlet. A tak je nutno pokračovat dále. Za „Antoníčkem" se dáme vlevo a tam už se pamětníci zalesněného Ondřejníka diví. Místo vzrostlých smrků jsou holé stráně a tím i pěkný výhled na Metylovice, Olešnou, Frýdek-Místek i další města. Kromě vykácených smrků napadených kůrovcem se „zlepšil" výhled i díky polomům z nedávných silných větrů.

Když chceme ale až na vrcholek, musíme na Kubalánkách odbočit od cesty k Solárce doprava do strmého stoupání. Před vrcholkem se nám ještě otevřou pohledy na Kozlovice, Hukvaldy, Kubánkov, ale i Kopřivnici. Ale to už je jenom kousek k cíli, kde ve výšce 890 m.n.m. nám poslední - čtvrtý  břízový panáček vlaječkou připomíná, že byl loni v létě zhotoven na počest setkání Lhot, Lhotek a Lehot. Návštěvníkům již zbývá jenom zapsat se do „vrcholové" knihy a vrátit se přes ondřejnické sedlo, případně ještě kolem roubenky u Solárky zpět k domovu...

...ale také svým známým ten malý nenáročný výlet nad Lhotku doporučit. Protože určitě stojí za to. PP

 

 


| | Nahoru  ↑