Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Připomínka 77 let konce 2. světové války

Připomínka 77 let konce 2. světové války

a osvobození Lhotky (05.05.2022)

Připomínka 77 let konce 2. světové války

 

Milí spoluobčané.

V těchto dnech si připomínáme 77. výročí ukončení druhé světové války a osvobození naší obce. Památku těchto významných dnů jsme uctili ve čtvrtek 5. května, kdy zástupci obce položili kytici k pomníku padlých. Toto nešťastné období se nesmí vytratit z naších myslí. Je třeba si ho stále připomínat, abychom my, naše děti i další generace měly na paměti, že tento konflikt byl nejhorší v dějinách lidstva, který si vyžádal více než šedesát miliónu lidských životů. Je důležité uchovat si pravdivé a nezkreslené skutečnosti, které se za šest let válečného běsnění odehrály. Je také nesmírně důležité, aby lidé znali historii druhé světové války, protože jedině díky znalostem a pochopení minulosti i uvědomění si utrpení, které druhá světová válka přinesla, můžeme předcházet a zabránit dalším světovým konfliktům.

Vzpomeňme s úctou na všechny, kteří v této válce přišli o život, na všechny, kterým tato válka vzala jejich nejbližší a oceňme úsilí těch, kteří se rozhodli aktivně vzdorovat násilí a zlu. Važme si toho, že žijeme ve svobodné zemi uprostřed Evropy, važme si každého dne, který můžeme prožít v okruhu svých blízkých a přátel a nedopusťme, aby se hrůzy války někdy navrátily.

Zdeněk Kubala, starosta

 


| | Nahoru  ↑