Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > soutěž vesnice roku 2011

soutěž vesnice roku 2011

Soutěž vesnice r. 2011 MSK (20.06.2011)

soutěž vesnice roku 2011

 

Soutěž vesnice r. 2011 MSK

V pondělí 20. 6. navštívila naší obec hodnotitelská komise -  desetičlennou hodnotitelskou komisi tvořili zástupci obcí, které získaly Zlatou stuhu v předcházejících ročnících soutěže (Spálov - vítěz soutěže 2009, Hlavnice - vítěz soutěže 2010), Spolku pro obnovu venkova ČR, Svazu měst a obcí ČR, Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva zemědělství ČR, Ministerstva pro životní prostředí ČR, Ministerstva kultury ČR, Svazu knihovníků a informačních pracovníků a Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

Po přivítání zástupci obce, nejmladších muzikantů a zpěváčků, zástupců spolků činných v obci, po krátké informaci o dění v naší obci z úst starostky obce, Ing. Šárky Kučerové, p. Jiřího Fojtíka, p. Marty Tobolové, p. Františka Kožucha, p. Anny Němcové a p. Milušky Slípkové, jsme se vydali prohlédnout zrenovované obecní objekty, navštívili jsme novou zástavbu v obci a končili jsme v areálu Sochových slavností u mateřské školy. Moc času na další aktivity nezůstalo, protože komise byla limitována časem 1,5 hod. na každou soutěžící obec.

V letošním roce se přihlásilo do soutěže v rámci Moravskoslezského kraje 12 obcí.

Krajská hodnotitelská komise se shodla na pořadí vítězů krajského kola soutěže „Vesnice roku 2011 Moravskoslezského kraje" takto:

Zlatá stuha a 1. místo v krajském kole soutěže - obec Skotnice, okres Nový Jičín

2. místo v krajském kole soutěže - obec Radkov, okres Opava

3. místo v krajském kole soutěže - obec Rohov, okres Opava

dále komise rozhodla o udělení těchto ocenění:

Modrá stuha za společenský život - obec Lhotka, okres Frýdek-Místek

Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí - obec Markvartovice, okres Opava

Oranžová stuha za spolupráci obce a zemědělského subjektu - obec Starý Jičín, okres Nový Jičín

Cena naděje pro živý venkov - obec Ryžoviště, okres Bruntál.

Děkuji všem, kteří se na přípravě soutěže za naší obec podíleli.           


| | Nahoru  ↑