Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Děti soutěžily na Renesančním dni

Děti soutěžily na Renesančním dni

tisková zpráva Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice (13.11.2019)

Tisková zpráva pro weby obcí a měst SMOPO

Děti soutěžily na Renesančním dni

Sobota 14. září patřila zájemcům o historii zámku ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. Mezi bezmála dvěma stovkami návštěvníků bylo i mnoho dětí školou povinných ze Staré Vsi i okolí, které se mohly povozit na historickém kolotoči, zastřílet si z luku či kuše, ale také se seznámit se zpracováním vlny nebo drátenictvím. Děti rády soutěží, a tak pro ně organizátoři připravili soutěže, ve kterých si mohly vyzkoušet své výtvarné dovednosti. Ti menší pochopitelně pod dohledem nebo i odborným vedením svých rodičů. A musíme uznat, že výsledek jejich společného snažení stál za to.

Centrem pozornosti začínajících malířů bylo vyobrazení staroveského renesančního klenotu, zámku. Také mladí keramici vykouzlili z hlíny podoby zámku, které mohly být vyhodnoceny teprve nyní, tedy po vyschnutí a následném vypálení zhotovených výtvorů. Nejsnaživější mladí výtvarníci byli za své krásné výtvory ohodnoceni drobnými cenami.

Renesanční den byl součástí mezinárodního programu česko-slovenské spolupráce Poznáváme historii v rámci programu Interreg V-A, Fondu malých projektů.

Mgr. Jaromír Chvostek

Přílohy

Pro zobrazení souborů ve formátu PDF je zapotřebí nainstalovat Acrobat Reader. Pokud jej nemáte, můžete si ho zdarma stáhnout na webové stránce Slunečnice.