Nacházíte se zde: Úvod > Vaše dotazy

Vaše dotazy

Přidat dotaz či komentář

 

strana 1 | 2 | 3 | 4 | 5

Pavel (08.02.2021)

Dobrý den, proč obecní traktor nerozhrnuje brzo ráno všechny cesty, ale jen centrum? Děkuji

Odpovídá: Zdeněk Kubala (09.02.2021)

Dobrý den.
Obecní zaměstnanec při nočním sněžení vyjíždí s traktorem v brzkých ranních hodinách. Zimní údržba, jako rozhrnování a posyp se provádí nejdřív na místních komunikacích a chodnících v centru obce, které jsou nejvíce využívané k cestě do práce, zásobování obchodu, výjezdu požární techniky, příjezdu a přístupu ke školce a autobusovým zastávkám atd. Bohužel tuto práci většinou ztěžují odstavená auta kolem místních komunikací, tak se na vedlejší komunikace dostane často až v pozdějších hodinách. Pokud je komunikace ve stavu, že nemůžete projet a nutně potřebujete, můžete zavolat na obecní úřad a pokusíme se údržbu daného úseku řešit operativně.

Sdělení (18.01.2021)

Dobrý den,

včera jsme viděli zase pohybovat se po Lhotce bílého psa, na kterého jsme již několikrát upozorňovali, že se po Lhotce pohybuje, kdy majitel slíbil zajistit plot, aby pes neutíkal. Nejspíš se tak nepodařilo.

Dotaz (17.12.2020)

Dobrý den, nebylo by možné, aby majitel dodávky "záchranné služby", který parkuje u obecního úřadu, parkoval v jiném místě, v ranních a večerních hodinách je toto místo docela nepřehledné.

Děkuji

Odpovídá: Kochaňová (17.12.2020)

Dobrý den, provozovatel vozidla bydlí v obecním bytě. Bude na podnět upozorněn a požádán, aby parkoval na jiném místě.

Dotaz (02.12.2020)

Dobrý den,
mám dotaz ohledně posunutí autobusové zastávky Lhotka ZD,jestli je posunuta kvuli opravy chodníku nebo natrvalo?Pokud natrvalo,z jakeho duvodu.
Děkuji za odpověd.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (03.12.2020)

Dobrý den, autobusová zastávka ve směru na Metylovice je přesunutá na trvalo. Přesunutí vyplynulo z požadavků účastníku řízení při projektování a povolování chodníku. Jelikož původní zastávka byla nevhodně umístěná v pravotočivém oblouku a nebylo přes stojící autobusy vidět zda něco nejede v protisměru. Proto byla zastávka, hlavně z důvodu bezpečnosti přesunutá blíže k středu obce do levostranného oblouku, kdy je umožněno bezpečné objíždění stojícího autobusu.

dotaz (24.08.2020)

Dobrý den,

můžu se zeptat na cenu revize komína u kominíka, kterého nabízíte? Děkuji za odpověď

Odpovídá: Romana Kochaňová (28.08.2020)

1 průduch 423,50 Kc komplet.2 průduchy 726 kc, včetně DPH.
Kominík Petr Dvořáček tel. 773 525 304, bude chodit v termínech 24 a 25.9.2020, po telefonické domluvě se zákazníkem ( den a přibližný čas). Objednávky zasílat do 20.9.2020 na telefon Kochaňová Romana 737 732 972, nebo na email: info@obec-lhotka.eu, zde uvádět vaše telefonní číslo a adresu. Informace budou předány panu Dvořáčkovi

dotaz (02.07.2020)

Dobrý den,

kdy bude prosím zpřístupněno hřiště na kuříně?

Děkuji za odpověď

Odpovídá: Zdeněk Kubala (03.07.2020)

Dobrý den,
hřiště na sportovišti Kuřín je hotové. Chybí pouze terénní úpravy a některé dopadové plochy. Bohužel nám moc nepřeje počasí aby mohly být provedené finální úpravy povrchu. V současné době je možné využívat pružinové houpadla a posilovací stroje. Terén pod workoutovou sestavou a opičí dráhou je stále rozmoklý proto používání těchto prvků nedoporučujeme.

Rušení nočního klidu.. (26.06.2020)

Dobrý den, co dělat když vám soused vyhrává celý den i noc a k tomu řvoucí návštěva a nereaguje na výzvu..Dá se to řešit .děkuji

Odpovídá: Zdeněk Kubala (27.06.2020)

Dobrý den,
u obtěžování hlukem v denní dobu se těžko určují hranice, nicméně Občanský zákoník 89/2012 Sb. v § 1013 odst.1 říká:

(1) Vlastník se zdrží všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, pach, světlo, stín, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) v míře nepřiměřené místním poměrům a podstatně omezují obvyklé užívání pozemku; to platí i o vnikání zvířat. Zakazuje se přímo přivádět imise na pozemek jiného vlastníka bez ohledu na míru takových vlivů a na stupeň obtěžování souseda, ledaže se to opírá o zvláštní právní důvod.

Dobu nočního klidu také upravuje Zákon o některých přestupcích č. 251/2016 Sb., přesněji § 5 odst. 6, a to takto:

Dobou nočního klidu se rozumí doba od dvacáté druhé do šesté hodiny. Obec může obecně závaznou vyhláškou stanovit výjimečné případy, zejména slavnosti nebo obdobné společenské nebo rodinné akce, při nichž je doba nočního klidu vymezena dobou kratší nebo při nichž nemusí být doba nočního klidu dodržována.

Pokud jste obtěžováni hlukem v době nočního klidu a nepomůže domluva můžete zavolat státní policii, která má povinnost se na stanovenou adresu dostavit a ta také na místě může dotyčnému uložit blokovou pokutu, nebo věc předat k prošetření přestupkové komisi obecního úřadu, kterou pro obec Lhotku vykonává Magistrát města Frýdku Místku.

Dotaz (17.06.2020)

Dobrý den,

bylo by možné posekat cestu k lavičce na vyhlídce nad Lhotkou u Hrbkové? Tráva tam je dost vysoká a bohužel jsme si od tama přinesli i klíšťata.
Děkuji.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (18.06.2020)

Dobrý den,
předpokládám, že během tohoto týdne se obecní zaměstnanci dostanou k vysekání chodníčku k lavičkám pod Hrbkovou. I tak doporučuji při procházkách v přírodě v okolí obce používat repelentní přípravek proti klíšťatům.

https://www.babyonline.cz/nemoci-deti/klistata

Vyhláška (07.06.2020)

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli by nešla zavést vyhláška na povinné sečení trávy na soukromých pozemcích 2x ročně, tak jak to mají některé obce?

Odpovídá: Zdeněk Kubala (08.06.2020)

Dobrý den,
s obecně závaznou vyhláškou o nařízení sečení trávy na soukromých pozemcích to není tak jednoduché. Ve skutečnosti neexistuje žádný paragraf, který by nutil majitelé kolikrát a v jakých termínech jsou povinní sekat trávu. Sečení pozemků lze majiteli nařídit, jen když se na něm vyskytuje nějaký nežádoucí porost (bolševník apod.) na základě zákona o rostlinolékařské péči. Nejjednodušší řešení je domluvit se mezi sousedy na nějakých pravidlech udržování sousedících pozemků. V případě že to není možné prosím o nahlášení těchto pozemků na mou e-mailovou adresu starosta@obec-lhotka.eu a já, pokud to bude v mých silách se pokusím s majiteli domluvit na určitých pravidlech.

Chodník (27.05.2020)

Bude mít chodník, co končí u p. Mičulky pokračování aspoň k zastávce Bahenná?

Odpovídá: Zdeněk Kubala (28.05.2020)

Dobrý den,
na chodník u p. Mičulky navazuje projektová dokumentace budoucího chodníku na který je vydané platné stavební povolení. Tento chodník je vyprojektovaný včetně zálivu autobusové zastávky Bahenná, až po rodinný dům č.p. 212 p. Prokopa. Co se týká finanční náročnosti a financování je situace stejná jako u chodníku Fanda - sportoviště Kuřín


| | Nahoru  ↑