Nacházíte se zde: Úvod > Vaše dotazy

Vaše dotazy

Přidat dotaz či komentář

Na anonymní dotazy memusí být odpovězeno

Pro osobní dotazy použijte kontaktní e-mailovou adresu info@obec-lhotka.eu, nebo formulář na stránce kontaktů, v dolní části. Odkaz níže:

Kontakty - Obec Lhotka pod Ondřejníkem (obec-lhotka.eu)

strana 1 | 2 | 3 | 4 | ... | 7

Dotaz autobus (28.11.2022)

Dobrý den,

Dívala jsem se na změnu jízdních řádu, a opravdu super ???? jen mě zajímá, linka 985 bude taky spadat do jízdného za 1kč na jeden rok, jak je to u spojů v tuto chvili ? Dekuji za odpoved

Odpovídá: Zdeněk Kubala (29.11.2022)

Dobrý den,
ano, na lince 985 bude možné také uplatnit jízdné za 1,-Kč/rok, a to jen v určitém úseku v zóně č. 470.

Zóna č. 470 je platná pouze na linkách 342, 347 985 v úsecích ve směru na Frýdek-Místek, Metylovice, Lhotka, Palkovice, Frýdlant n. O. a Kozlovice. Pouze zde bude možné pro rok 2023 uplatnit 365denní dlouhodobou časovou jízdenku za 1,- Kč.

dotaz (25.09.2022)

Dobrý den, mohu znát kolik občanů žije v obci Lhotka děkuji.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (25.09.2022)

Dobrý den. Lhotka má cca 570 obyvatel

Rajnochová (16.06.2022)

Dobrý den, dnes okolo 16-16.15hod. šla okolo mého pozemku slečna s bíločerným psem /ona ví která to je/ a toto mi zanechala jako poděkování že jsem jí neodpověděla na pozdrav takže at si to příjde uklidit nebo příště to bude mít přede dveřmi ona sama ..Nejsem nepřítel psů ale majitelů kteří si o svém mazlíkovovi neuklidi..Fota najdete na fb.obec LHotka.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (27.06.2022)

Znečišťování veřejného prostranství psími výkaly je možné posuzovat jako přestupek proti veřejnému pořádku dle § 5 odst. 1 písm. f) zákona č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, ve znění pozdějších předpisů: „Přestupku se dopustí ten, kdo znečistí veřejné prostranství a zanedbá povinnost úklidu“. V případě projednání výše uvedeného přestupku ve správním řízení, které pro obec Lhotku provádí Magistrát města Frýdku – Místku, výše pokuty udělená správním orgánem činí až 20.000,- Kč. Bohužel obec Lhotka nemá Městskou policii, která by tyto přestupky hlídala, takže je to vše na zodpovědnosti majitelů psů, kteří by měli mít pochopení nejen pro své mazlíčky, ale i pro své sousedy a spoluobčany.

Pavel (13.05.2022)

Dnes jsme si udělali výlet z Kozlovic do Lhotky , počasí přálo ale co mě vadilo bylo, že na turistický trase nás ohrozili nezopovědní motorkáři, kteří nás vylekali svou rychlou a bezohlednou jízdou,jinak výlet byl super.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (27.06.2022)

Je mi líto znepříjemněni výletu, ale s motorkáři to je letitý, těžce řešitelný problém. Mnoho z nich nerespektuje žádná pravidla silničního provozu, ničí veřejné i soukromé majetky. Neuvědomují si, že polní cesty a lesní stezky užívají i jiní účastníci, včetně dětí a může kdykoliv dojít ke kolizi. Jsem rád, že se vám výlet líbil a věřím, že vás tento nepříjemný zážitek s motorkáři neodradí od dalších výletů a poznávání hezkých zákoutí Lhotky.

Dotaz (13.05.2022)

Bude ve Lhotce vítání občánků? Dekuji

Odpovídá: Zdeněk Kubala (13.05.2022)

Bude. Pro více informací nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese: info@obec-lhotka.eu

dotaz (04.05.2022)

Dobrý den,
lze si prosím pronajmout hřiště na kuříně, které je oplocené a zamčené ? Děkuji

Odpovídá: Zdeněk Kubala (04.05.2022)

Dobrý den,
víceúčelové hřiště se pronajímá po dohodě se správcem na kterého jsou vedené kontakty na obecních stránkách v odkaze Sportovní areál, kde je umístěn také provozní řád a ceník pronájmu. V současné době je povrch hřiště v nevyhovujícím technickém stavu a je ho možné používat pouze na vlastní nebezpečí.

Jirka (31.03.2022)

Dobrý den,mám dotaz ohledně pokácení vzrostlých stromu okolo Sportovního arealu.Zda tam budou vysazeny mladé stromky.Snad nenechame zničit naší zelen,vždyt už tak ji ničí kurovec,tak proč ji ještě ničit více.
Děkuji

Odpovídá: Zdeněk Kubala (01.04.2022)

Dobrý den. Kácení stromů bylo provedeno z důvodu výstavby vodních nádrží R2 a R3 v rámci Realizace společných zařízení vzešlých z Pozemkových úprav v obci Lhotka. Investorem stavby těchto nádrží je Státní pozemkový úřad. Na tyto nádrže bylo vydáno stavební povolení 10.2.2022 a jejich výstavba by měla probíhat v letošním roce. Součásti projektu výstavby nádrží je i ozelenění a výsadba nových stromů. Více informaci můžu podat osobně na obecním úřadě.

Dotaz (07.10.2021)

Dobrý den,chci se zeptat kdy je v plánu oprava komunikace za byvalym kravínem.Tato komunikace je dlouhodobě ve velmi špatném stavu.

Odpovídá: Zdeněk Kubala (01.04.2022)

Dobrý den, na opravu této komunikace bylo vydáno stavební povolení dne 28.3.2022. Celková rekonstrukce komunikace od krajské komunikace až po hranici katastru Metylovice by měla být provedena v rámci „Realizace společných zařízení v k.ú. Lhotka u F-M – I. etapa, výstavba polních cest C7, C8 a C35“ Státním pozemkovým úřadem. Termín této stavby ještě není upřesněný. Záleží na poskytnutí finančních prostředků ze státního rozpočtu. Z důvodu pozdního schválení státního rozpočtu to předpokládáme nebude v letošním roce, ale podle informací z Pozemkového úřadu je táto akce prioritou, kterou by rádi realizovali v co nejbližší době.

Dotaz (28.09.2021)

Dobry den, jak řeší obec to, ze někdo používá o víkendu nebo o svatku těžkou a hlučnost techniku při stavbě ?

Odpovídá: Zdeněk Kubala (01.10.2021)

Dobrý den
Obec má vydanou vyhlášku O regulaci hlučných činností, jejímž předmětem je regulace činností, které by mohly narušit veřejný pořádek v obci, nebo být v rozporu s dobrými mravy, ochranou zdraví, soužitím mezi sousedy apod. Podle této vyhlášky je každý povinen zdržet se o nedělích a státem uznávaných dnech pracovního klidu po celý den veškerých prací spojených s užíváním hlučných zařízení a přístrojů. Jak všichni víme, při stavbě domu je potřeba využít pro určité práce převážně pěkného počasí, případně pracovní kapacitu firem provádějících práce. Nicméně vždy je potřeba dodržet literu vyhlášky, že svou činnosti nesmí narušit veřejný pořádek a především pokojné soužití mezi občany - sousedy. Proto je důležitá komunikace stavitele se všemi občany - sousedy, které svým konáním může obtěžovat. Samozřejmě, že porušení povinnosti stanovených vyhláškou lze postihovat jako přestupek.

Komposter (27.05.2021)

Dobry den, chtela jsem se zeptat, zda neposkytujete občanům komposter k domu? Dekuji

Odpovídá: Zdeněk Kubala (28.05.2021)

Bohužel, v současné době kompostéry pro občany neposkytujeme.


| | Nahoru  ↑