Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > 28. říjen 2022

28. říjen 2022

104. výročí založení samostatného a svrchovaného státu, Československé republiky. (28.10.2022)

28. říjen 2022

 

Milí spoluobčané,

28. října si připomínáme jednu velice významnou událost, a to 104. výročí založení samostatného a svrchovaného státu, Československé republiky. Za těch více než sto let má naše země za sebou bohatou historii, která nebyla vždy růžová, ale i přesto se naší republice dařilo vybudovat vyspělý stát a zlaté české ručičky měly ve světě vždy skvělou pověst. Všechny útrapy jsme s hrdosti vydrželi a věřme, že si z historie všichni vzali ponaučení. Donedávna jsme prožívali nejlepší roky v existenci samostatného státu. Proto dělejme vše pro to, aby tomu bylo tak i nadále. Teď zrovna prožíváme ne moc šťastné období, kdy poměrně blízko našich hranic probíhá válečný konflikt a celou Evropu sužuje energetická krize. Nejistota budoucnosti se podepisuje i na náladě v celé společnosti, ale především na psychické stránce každého z nás. Všichni společně musíme věřit, že se situace zase uklidní a budeme si moci opět užívat klidného života tak jak jsme byli zvyklí. Užívejte si sváteční den k odpočinku, nebo si udělejte procházku. Z okolních kopečků se vám naskytnou krásné, barevné a nezapomenutelné výhledy. Važme si toho, že bydlíme právě tady, na vesnici pod Ondřejníkem a můžeme se v klidu pohybovat po okolních kopcích, lesích a loukách a využívat darů zdejší přírody. Vždyť čas je neúprosný, historie pomíjivá, a proto přispějme všemi silami k tomu, aby naše děti a všichni, kteří přijdou po nás, vzpomínali jen na ty nejlepší dny. Přeji vám ještě hodně krásně vybarvených a slunečných podzimních dnů, veselou mysl a pevné zdraví. Zdeněk Kubala, starosta

 


| | Nahoru  ↑