+420 605 288 771
info@obec-lhotka.eu
Vodní nádrže
Cvičení pro ženy a dívky vzniklo v roce 1998. Cvičí se jednou týdně ve středu ve škole. Střídají se různé styly, jak pomalé - powerjoga, pilates, cvičení s míči, tak rychlejší - aerobic, cvičení na stepech, body styling.
Klub důchodců při obecním úřadě byl založen 15. 7. 1994. Na ustavující schůzi bylo přítomno 60 občanů důchodového věku. Změna názvu Klubu důchodců na Klub seniorů proběhla v roce 2004.
Český svaz žen ve Lhotce byl založen v roce 1973 s počtem 18 žen. Již v roce 1977 byl stav členek 56.
Myslivecký spolek ve Lhotce byl založen v r. 1993. Dnes má 12 členů a stará se o honitbu s výměrou 546 ha. Hlavní zvěří v honitbě je zvěř srnčí, jelení a černá. Z drobné zvěře je to zajíc, jehož stavy jsou stále nízké a proto se neloví.
Obsah se připravuje...
Sbor dobrovolných hasičů ve Lhotce byl založen 26. 6. 1922. Od samého založení se staral jak o požární prevenci v obci tak i o kulturní a sportovní vyžití občanů Lhotky. K dnešnímu dni má sbor 59 členů.
Národopisnou skupinu založil v roce 1936 pan Vincenc Socha společně s členy hasičského sboru. Po válce se změnila na národopisný soubor PILKY, uměleckým vedoucím byl V. Socha, sběratel tanců a písní, který objevoval prastaré zvyky a obyčeje našeho kraje.
TJ Sokol byla ve Lhotce založena v roce 1952 a začínalo se oddílem volejbalu. Podle nových právních předpisů byla TJ zaregistrována v roce 1995 jako občanské sdružení a současné době má 30 členů. Hlavní činností je stolní tenis muži, účast v okresní soutěži-3.A, jedno třináctičlenné družstvo.
Jaké zimy v prosinci, taková tepla v červnu.
Prosinec, když je zima, halí se v bílý kožich.
Svátek má Blanka
Státní svátky a významné dny na dnešek:
Zítra má svátek Svatoslav
Státní svátky a významné dny na zítřek:
Mohlo by Vás zajímat
Moravskoslezský kraj
MŠ Lhotka
Lhotka pod Ondřejníkem
MAS Frýdlantsko Beskydy
Ministerstvo pro místní rozvoj
Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice
Národní sportovní agentura